Predsetvena priprema zemlje

Људи шта радити са мишињакињом на доста њива ми се појавила као да је сејана? То, је катастрофа напуни сетвоспремач не знам шта ни како да припремим њиве? Размишљам да те њиве опет преорем не би ли је заорао.
Kakvo oranje i onako nema vlage..
 
Na površini suvo ko u pustinji, dole ima neke vlage. Rađeno tanjiračom pre mesec dana, brazde koje su ostale za njom su problem, tu je sad suvo i po dubini.
7a25b0c74e1bbffff55ac50633d91c2b.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Једина друга могућност била ми је лака дрљача, а у мојој земљи са њом не бих могао ништа да урадим .

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Kad je vec takva situacija ja sam tanjirao oranje odmah u jesen. I onda na prolece samo laka drljaca jel nisam imao drugih opcija za pripremu u prolece.
 
ma nejasno skroz

svi kukaju suvo je,katastrofa od prasine a trci se na njivu da se sadi ili seje ko kako vec govori

da se razumemo i kod nas ista situacija,bukvalno kad kazes da neces bar pre 15 aprila,gledaju te ko da si pao s'marsa
 
Pre neki dan sam gledao parcelu spremanu sa ne znam ni sam kako se zove mašinom ( polu germinator sa valjcima) I bilo je vlage. Danas gledam i poprilično suvo po meni nedovoljno za nicanje. Za par dana tako da se promeni situacija.
 
Kad je vec takva situacija ja sam tanjirao oranje odmah u jesen. I onda na prolece samo laka drljaca jel nisam imao drugih opcija za pripremu u prolece.

Trebalo je posle tanjirače odmah da pređem drljačom da bar popunim kanale, a sada još jednom da poravnam. Bilo bi bolje. Ali nisam stigao, razbacivao sam i veštačko. Previše operacija.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ja sam danas poplićavao rad setvospremača (IMT) do granice da bude jedva dovoljno za Nodetku, ali sve jedno mi vadi grudve. Plus ostavlja brazdice, pa me to nervira. U jednom prohodu ih nema, u sledećem se vide iz aviona. A još gora stvar mi je bila vrućina u rusovoj kabini, ne smem da otvorim prozor ili vrata zbog prašine (pluća), a unutra staklenik. Mogao sam cediti peškir s' kojim se brišem... Ima da okačim zavese u rusa k'o pakistanci u njihove kamione... :haha:
 
Dok je "Bečejka" fabrika sročne hrane radila ,rusima su raznosili robu .Svi ,koje sam video su imali zavese u kabini .
 
Nazad
Vrh