Prasići,problem

Nije. Tri dana je preporuceno ali ja sam po savetu veterinara davao pet. Nije bilo problema
 
Ne, nista ne treba. To njih napadne neka bakterija od koje dobiju temperaturu i tu garež. Bilo bi dobro da denzifikujete objekat jer se može lako preneti na ostale prasiće.


Uzročnik bolesti je bakterija Staphylococcus hyicus, pored antibiotika (uglavnom ide penstrep, može i nešto drugo što deluje na stafilokoke) u terapiji ide dexametazon ili prednizolon (max 0,2ml), dobro se pokazalo i mazanje flogocidom. Redovna dezinfekcija objekata je najbolja preventiva kod ove bolesti.
 
Primetio sam ovo na prasicima,sta to moze biti,velicine ovih krugova su kao cep od flase,molim za odgovor ko zna o cemu se radi

 
I otac i majka su bele svinje,inace krugovi su crvene boje,da nije crveni vetar?

- - - - - - - - - -

Moze li odgovor?Hvalaa
 
Nije ovo crveni vetar , on se prvo pojavljuje po meksim delovima koze (stomak) i pecati su nepravilnijeg oblika i izaziva visoku temperaturu.
Ovo mi lici na neku vrstu lišaja....
 
Problem...Jedno prase u leglu koje je najmanje, inace su stari oko 2 meseca, gubi ravnotezu kao da je pijano, inace jede ali nesto se ne snalazi na nogama. Iste simptome je imalo pre 15_tak dana ali se oporavilo sve do danas. Sta mislite samo da nije noz posto je malo...
 
tako posrcu kao pijani uglavnom kad dobiju edemsku bolest ili kako kazu, prejedu se(jaka hrana) i tu se tesko oporavljaju mada kad je leglo u pitanju onda obicno stradaju najveci tj najhalapljiviji (meni crklo jedno od 18kg a posle dva dana sam zaklao jednog od manjih 15kg isto tako teturalo) i sad nema vise problema
 
Ne znam da li je ovo prava tema za to ali 4 krmace su mi oprasile preko 50 prasica vec 24 je umrlo samo dobiju proliv i kraj nisu svi od jednom ali postepeno 3-4 i tako sve do 24 komada. Krmacu ne hranim mnogo prvo sam mislio da je do hrane ali sad ne znam sta da radim :/
 
Ne znam da li je ovo prava tema za to ali 4 krmace su mi oprasile preko 50 prasica vec 24 je umrlo samo dobiju proliv i kraj nisu svi od jednom ali postepeno 3-4 i tako sve do 24 komada. Krmacu ne hranim mnogo prvo sam mislio da je do hrane ali sad ne znam sta da radim :/

Postoje dve opcije: E.Coli ili Klostridije. Obe su bakterije, moj savet krmačama daj pensterp, a prasadima amoksicilin ili enrocin. Srećno
 
Hvala puno :) Skoro mi je preporucio jedan covek penstrep kada se krmaca prasi tada da se da sta je ovo za prasice sto si mi napisao :)
Zaboravio sam da napomenem da odmah posle prasenja sutra dan dobiju proliv
 
Vazi hvala svima :) Evo od skoro su jos 3 krmace ostale sprasne pa ako Boga da,da bude sve u redu :osmeh:
 
Imam 25kom u tovu do pre par dana je sve bilo ok sa njima, ali sam u zadnje vreme primetio da ne pojedu svu hranu tj dobar deo hrane ne pojedu iz hranilica, ali nisu nervozne non stop leze i spavaju i kad im sipam svezu hranu one ustaju i jedu ali opet ostaje dosta. Ne znam sta je uptanju. I za ovih par dana su malo smrsale .
 
Ja bih prvo promenio hranu, moze i samo druga receptura u okviru istog premiksa(ako sam spremas). Onda moze i neki stimulans u smesu na primer. I meni je malo cudno da nisu nervozne-gladne, spavaju kao da su site, a mrsave. Zato im ja dajem dozirano u dva obroka, onoliko koliko im je potrebno, a ne da one jedu po njihovoj "svinjskoj volji, pa da mi sto bi rekli moji seljaci "obduju" i posle neznas sta da im das.
 
Nazad
Vrh