Prasići,problem

nekako mi prasici slabo napreduju u prethodnim postovima napisao sam koliko kila imaju i sa koliko sam odbio od krmace i sad kad sam vagao imaju u proseku oko 26 kg ima krupno i sitno prase sta je tu problem koristio sa do sad grover za prasad lira irig.krmacu sam osemenjavao vestacki seme sam uzimao u doroslovu kod hola a krmaca mi je jorksir-landras.uslovi gde ih drzim imam poilice svaki dan se cisti nema da ostaje balega suv je pod nije im mokro veterinar je bio dao im je inekcije za gliste crevne parazite protiv suge crvenog vetra ad3 neki vitamin svaki dan obilazim non stop sam tamo imaju dosta prostora u oboru.eto ukratko sta i kako pa ako neko moze da mi kaze sta bi mogao da promenim.imam i ventilaciju.hvala.
 
Da vas pitam nesto jer moze tj koliko je deletvorno NEOSITOL da se daje za svinje protiv glista tj da se bode?
I jer skupo 1200 din za 100 ml?
 
Sa Neositolom imam lošeg iskustva,prasići su povrćali i dobijali proliv od njega.

Imam problem sa prasićima.Hranim ih sa Patent Profi start granulama,imam 20 prasića,pojeduu oko 10 kg hrane na dan,kada im povećam hranu za samo 500 grama,dobiju proliv i tako ceo tov.Imaju 55 dana i 13 kg,jer sam ih stalno lečio od proliva.Šta da radim?
 
Sa Neositolom imam lošeg iskustva,prasići su povrćali i dobijali proliv od njega.

Imam problem sa prasićima.Hranim ih sa Patent Profi start granulama,imam 20 prasića,pojeduu oko 10 kg hrane na dan,kada im povećam hranu za samo 500 grama,dobiju proliv i tako ceo tov.Imaju 55 dana i 13 kg,jer sam ih stalno lečio od proliva.Šta da radim?

Iskrena preporuka Predji na Milkivit Granule (imas ih na uglu Temerinske i Branka Radicevica u NS-u) cena je 195din/kg mozda su skupe, ali vrede sigurno proliva nema. Posle toga bar ja idem sa Mivita Sabac onaj 10% zaboravih kao se zove ide i surutka i stavis lek protiv proliva oko 300dinara za 100kg (kod nas veterinar garantuje za to-ako prase crkne on kupi drugo)....

ps.koristio sam patentove premikse u pocetku su bili ekstra.... a kasnije kada su svinji imali oko 70-80kg valjda nesto promenili u premiksu(tada sam bio doneo novu turu premiksa) i svinji poceli da grizu repove jedni drugima, jedva sam se izborio sa tim i od sada samo MIlkivitom hranim i prezadovoljan sam sa moje tacke gledista.
 
Pusti prasice da riju i da se prljaju, da malo pojedu i trave i zemlje i korenja, i nema proliva, nema bolesti, batali koncentrate i daj im samo mekinje i jarmu.
 
Kako se zove taj lek protiv proliva?

Skuvaj list od Dunje i kad se ohladi daj im da piju, nema bolji lek od proliva, prestaje odmah.

- - - - - - - - - -

Pusti prasice da riju i da se prljaju, da malo pojedu i trave i zemlje i korenja, i nema proliva, nema bolesti, batali koncentrate i daj im samo mekinje i jarmu.

U pravu si 100%. Nema boljeg gvozdja i vitamina nego kad jedu koprive. Kakve inekcije, kakvi bakraci.
 
Sa Neositolom imam lošeg iskustva,prasići su povrćali i dobijali proliv od njega.

Imam problem sa prasićima.Hranim ih sa Patent Profi start granulama,imam 20 prasića,pojeduu oko 10 kg hrane na dan,kada im povećam hranu za samo 500 grama,dobiju proliv i tako ceo tov.Imaju 55 dana i 13 kg,jer sam ih stalno lečio od proliva.Šta da radim?


Potpuno isti problem imam i ja.Da li su granule profi starta bile manje od granula grovera,meni se cini da jesu,a sada su potpuno jednake!
 
da li se i vama desava da prasici imaju problem sa repicima...naime posle par dana od prasenja pocinju da im se pojavljuju male ranice na repu i tako rep izgleda kao da ce da se osusi...
 
prasad stara 12 dana dobila proliv zute boje...da li da dam njima nesto ili krmaci...vidim da se nekom kaodiar S dobro pokazao
 
pozdrav ljudi ,imam problem prasici su u trecoj nedelji i dva kom. dobijaju garez .dao sam im penstrep . koliko dana traje terapija ili ima neki bolji lek.hvala unapred.
 
@ Sima71
Ima bolji lek, trazi LINKOMICIN SPEKTINOMICIN i daj im pola kubika po prasetu, jednom dnevno, pet dana.
 
Ne, nista ne treba. To njih napadne neka bakterija od koje dobiju temperaturu i tu garež. Bilo bi dobro da denzifikujete objekat jer se može lako preneti na ostale prasiće.
 
Nazad
Vrh