Prasići,problem

Pozdrav kolege! Jel zna neko kako spreciti kod prasica grickanje repa?Prasici imaju oko 35-45kg,uzeo sam ih sa farme i nisu im odsekli repove,i sad pre nekih nedelju dana poceli su da grickaju i ne znam kako to spreciti,probao sam nekim premiksom ali nije dao nikakav efekat,jel ima neko drugo resenje za grickanje repova??Hvalaa unapred :osmeh:
"Kanistop" dodatak koncetratima.
 
Tri nedelje nakon lucenja pojavila se edemska, jos uobroceni, nije menjana hrana, nisu bili halapljivi, nemam objasnjenje stvarno, da covek poludi..
 
Patent co premix, 25% griz i sacma, 20% stocno brasno, ostalo kukuruz. Tako sam pre radio i nije bilo problema.

- - - - - - - - - -

U pitanju je indi starter 4%.
 
Sa patentom nisam imao problema. Mada sam zadnju turu hranio sa shaumanom i pokazao se odlicno. Bez edemske bolesti, bez proliva. Smanji malo soju dok se neoporave i ubaci zakiseljivač.
 
Bi-phosphoral F 4%,cena je 1100 dinara 4kg u maloprodaji. Ista je cena i Patentovog premiksa.
 
Poslednja izmena:
Po koliko ml dajete i na koliko sati mleko u prahu (za telad)prasicima u prva dva dana? Jedna nazimica nikako nije htela da prihvati oprasenu prasad, dve noci ne spavam i ja ih dojim na cuclu na 3 sata po 10-20 ml.
 
Po koliko ml dajete i na koliko sati mleko u prahu (za telad)prasicima u prva dva dana? Jedna nazimica nikako nije htela da prihvati oprasenu prasad, dve noci ne spavam i ja ih dojim na cuclu na 3 sata po 10-20 ml.

Ja sam to samo jednom radio. Samo smo im davali kravlje mleko. kod mene je bio slucaj da je krmaca oprasila 20 prasica, a imala 14 sisa. Kad cujem da krmaca doji prasice ja dajem ovima sto nemaju sisu. Nocu nisam ustajao, davao sam im zadnji put kad hocu da legnem oko 10-11 I ujutru u sest. Preko dana kako cujem da ona grokce, dam I njima. Posle par dana oni kad cuju krmacu trce na vrata I skice da im dam, tako da je bilo nemoguce ne cuti ih, pogotovu sto su mi boksevi jako blizu kuce. Sve u svemu velika zajebancija, rekao sam tad I nikad vise. Svi su uspesno bili othranjeni alI su mi preseli, cak su ovi sto sam im ja davao da sisaju bili krupniji. Prosle godine sam imao slucaj da je krmaca oprasila 19 prasica a imala je 16 sisa. Dohranjivao sam ih sam ih pigi yogurtom I svi su ostali, a pritom je mnogo jednostavnije. Razmutis im I oni piju koliko hoce.
 
Ma ja ocekujem svakog casa da se oprase jos dve nazimice, pa cu da podbacim ovih 6 prezivelih Inace ko ce to da poji ovako. Kad sam ranije krvljim mlekom isao sam po 10 ml, a sa ovim u prahu drugi dan vec sam povecao na 20 ml.
 
Ma ja ocekujem svakog casa da se oprase jos dve nazimice, pa cu da podbacim ovih 6 prezivelih Inace ko ce to da poji ovako. Kad sam ranije krvljim mlekom isao sam po 10 ml, a sa ovim u prahu drugi dan vec sam povecao na 20 ml.

Ja sam se napatio 4 nedelje, ne mogu da im nedam kad pocnu da skice, a to bude 10 puta u toku dana. Najbolje je da ih podbacis kad vec imas mogucnost. Ja sam im davao na neku malu cuclicu ne znam tacno kolika je bila(oko 1dl), uglavnom delio sam je na njih 6 prvih 3-4dana.
 
Konacno se oprasila druga nazimica i podbacio 5. prezivelih na cuclu 2. dana. Ona ce morati da ocuva do sutra 14 kom. sa njenih 9, dok se ne oprasi i treca da podbacim i njoj neko i odmanjim malo, sem ako ne oprasi ona poveci broj, sto cisto sumnjam po stomaku gledano.
 
Prasad, u proseku 18 kila, cesto "kaslju", kao da izbacuju nesto, da li je nekom poznato?
 
Poslednja izmena:
Vidim da dosta ljudi ima problem sa edemskom bolesti.

Ja kupujem neki lek koji nije zakiseljivač, prasad mogu da se hrane po volji od prvog dana, nema karencu, cena je skromna, i nemam problema sa edemskom bolesti.
Ako nekog interesuje tu sam...
 
Nazad
Vrh