Prakticna resenja

@ Okrim :ideja:
moj je relativno mali(noseni sa 2 diska) i ta bi mreza jedna bila vise nego dovoljna za njega,moracu otici da vidim jel ima metalna mreza ali nece biti skorije popravljali mi prednji trap na autu skoro za dz i treba jos da mi stigu neki delovi pa me ::sramota:: da trazim i mrezu ali cu je uzeti uskoro :D
 
North ARMY je napisao(la):
ovde je i ram gotov i nema posla ni za farbanje,samo se zasarafi a cena 5-10e
Ali sumnjam da bi zadržao pola cigle kad dobije zalet od spirale koja sitni đubre...
 
mityoo je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
ovde je i ram gotov i nema posla ni za farbanje,samo se zasarafi a cena 5-10e
Ali sumnjam da bi zadržao pola cigle kad dobije zalet od spirale koja sitni đubre...
N.A. se kuci a ne rakucava da razbacuje cigle po njivi. Sad skuplja cigle i slaze u dvoristu.
 
Pa nisam ni ja cigle razbacivao nego đubre, ali kad kupiš đubre, nikad neznaš šta je sve gazda bacio u gomilu...
 
Jednom mom poznaniku je uletela cigla u kabinu kroz zadnje staklo na MTZ-u dok je razbacivao đubre. Prva sledeća stvar koju je uradio jeste da je montirao mrežu preko novog zadnjeg stakla. Nema šale sa tim stvarima.
 
Ja sam izneo moje mišljenje da bi mreža bila slaba da zadrži predmete koji prete da razbiju staklo!
Ali moram da priznam da dobro izgleda...
 
savoris je napisao(la):
pa dobro ja sam citirao najstariji izvorni post ::lose::

malo je opasan ovaj sistem ako nema neke sigurnosti , ja to nisam radio kada istovaram bure odmah ga bagerom ili viljuskarom dignem na neki podijum ili bure na bure i cuclaj crijevo :ppozdrav:


a na prvoj strani vidjeh i neko rjesenje iz ''karton sitija''
pa evo i ja nadjoh jedno ::super::
auuuuuu gajgeri
 
kako najlakse i najjeftinije ograditi 5-7 ha,za cuvanje koza? za ovce pomaže i trnje granje i pruće ali mislim da je dosta tih nesigurnih resenja.
postoji li neka donacija ograda pocetnicima ili slicno,jer kada bih uspesno ogradio farmu mislim da bi se bavio kozama intenzivnije i ozbiljnije.-hvala
 
električni pastir-čobanica :ppozdrav:
znači samo jedan uredjaj koji pravi VN a okolo imanja ide samo jedna žica , od toga nema jeftinije za toliku površinu
 
Inovacije (improvizacije) na poljoprivrednim masinama

Nedavno sam prisustvovao diskusiji oko kineskih traktora Dong Feng (kakvi su, vredeli tih para i sl). Uglavnom su stavovi bili negativni do neutralni, sve dok jedan diskutant nije spomenuo jednu stvar koju Dong Fenga pretstavlja u pozitivnom svetlu. Hladnjak za motorno ulje. I setim se da tacno na Kinezu koga imamo u porodici 65KS 4x4 neposredno iza hladnjaka za vodu je rebrasti radijator ili ti hladnjak za ulje. Prednosti su visestruke: pomaze hladjenju motora, odrzava ulje na nizim temperaturama sto znaci duza upotreba ulja (ulje ne izgara tako brzo), veca viskozitet tj bolje podmazivanje, veci pritisak ulja ... sto u krajnoj liniji znaci dugovecnija masina tj. motor.
Razmisljam ovih zasto se to ne bi moglo ugraditi na druge masine, traktore i pre svega na kombajnama kod kojih he temperatura Ahilova peta.

Zato otvaram ovu temu da razmenimo neka pozitivna iskustva u smislu raznoraznih inovacija koje ste napravili na vasim poljoprivrednim masinama ili imate na umu kao ideja. Verujem da mnogo ljudi vrsi odredjene sitne ili krupnije korekcije u smislu poboljsanja ili olaksanja rada. Pa i oni koji su konstruisale te masine u fabrikama prave greske, i oni su samo ljudi. Da nije tako ne bi svaka nova serija recimo automobila iste marke i istog modela dozivljavala par sitnih izmena i poboljsanja jel da?

(nisam pronasao slicnu temu i zato otvaram kao novu, ako gresim neka me moderator korigira i neka je prebaci na odgovarajuce mesto)
 
Godpodine @Trajko
Hladnjaci ulja na traktorima i kombajnima nisu novost.Osim hladnjaka rashladne tečnosti postavljaju se i hladnjaci motornog ulja, hladnjaci transmisionog ulja, klime pa čak i hladnjaci goriva i to na većinu pogonskih mašina.Na kombajne se isto postavljaju ovi hladnjaci jedino što ima dva hladnjaka za hidraulično ulje.Znači ovo nije ništa novo jer se koristi već duži niz godina!!!
 
Verovatno si u pravu, ali zasto ti silni inzinjeri u zmaju i imt-u to nisu prihvatili i uveli te hladnjake? Dali je neko ugradio hladnjak za ulje u neku masinu koja to nije imala ugradjeno fabricki i ima li smisla razmisljati u tom pravcu?
 
Nazad
Vrh