Prakticna resenja

North ARMY je napisao(la):
na otpadu iz starog bmw-a,svejedno ti matori motori sa puno kubika nikome ne trebaju.

trebaju onima sto vicu ''staro gvozdje bakar aluminija'' :haha:

jao kako dobra fora nema sta
samo ja kada bi to stavio u moju sobu morao bih starcima dole da kupim kacige neke iz 2.WW :ppozdrav:

to je drzac za vino , steta ne pijem vino :ppozdrav:
 
Meni je mnogo više od stola zapao za oko onaj radio/polica u pozadini slike. ::svaka cast::
 
Paor mladi je napisao(la):
za jednostavno i bezbedno istakanje nafte dodase ventil sa kglicom i oprugom, jednom nastelujes nema da brines za vasak pritiska.
Sa čime je ovo u vezi? Nerazumem poruku.. :sta:
 
kloki je napisao(la):
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte namestio sam ga za pretakenje u njivi ali ga i kuci koristim.nema struje pumpi vrtenja kanistera prosipanja samo crevo od kompresora u bure i crevo u rezervoar i za cas se nafta nadje u traktoru.
IMG_1580.jpg

img1579ha5.jpg

proste stvari su najbolje treba samo 1 bar da bi gorivo islo.kada je bure puno samo 1 sek i krenuce a kako se prazni treba sve vise vazduha kod kuce imam pravi kompresor sa pistoljem pa je lako pustati malo po malo vazduh a u polju sa traktorskim kompresorom treba malo opreznije jer nema ventil nego stavljam i skidam crevo kada vidim da je bure napregnuto .na ovaj nacin sam istocio na stotine buradi i nikad nisam bio cistiji a bure mi nikada nije puklo. pritisak ne veci od 1.5 bara i na tom pritisku ide ko ludo.neki bolji majstor bi na malom prikljucku stavio sigurnjak i nema problema za visak vazduha
najvjerovatnije da je vezano za ovo ::namigivanje::
 
Onda je njegova greška što nije citirao kao ti a naša što nismo gledali prethodne strane, tj. gledao sam ranije al ko će popamtiti :ppozdrav:
 
Jes' može biti nego je post toliko star da sam ja na to i zaboravio a on nije citirao post na koji se odnosi njegov odgovor... A rešenje je super, i ja sam ga napravio, i odlično funkcioniše! Samo sam ja plastičnu cev od 3/4" ugurao i zalepio u onaj kraj slavine koji zavrćeš u bure i onda kad treba da prekineš istakanje goriva samo zatvoriš slavinu!
 
pa dobro ja sam citirao najstariji izvorni post ::lose::

malo je opasan ovaj sistem ako nema neke sigurnosti , ja to nisam radio kada istovaram bure odmah ga bagerom ili viljuskarom dignem na neki podijum ili bure na bure i cuclaj crijevo :ppozdrav:


a na prvoj strani vidjeh i neko rjesenje iz ''karton sitija''
pa evo i ja nadjoh jedno ::super::
 
e nije da sad nesto se ja napalio na ove cigi-bolide ali stvarno kada bi imao vremena i dovoljno ::novac:: da bi napravio nesto sto bi licino na neki mini kamioncic koji ima pogon 4X4 i neku nosivost 1-2T
nesto kao neki jednosjed koji bi radio i u sumi i na gradilistu i mogao ici u transport do nekih 50tak KMh
postoje oni mini gradjevinski damperi ali nije to to :nono:
najslicnije poredjenje bi bilo sa pinzgauerom , motor da se stavi od nekih 20-30 konja ne vise
 
Je l' ste gledali dokumentarac Gipsy Diana (tako je imenovan kod mene u kompu ali mislim da mu je to i pravo ime). Ima ceo proces od kupovine Dijane, preko majstorije za karton kamiončić, pa sve do izbegavanja milicije. :D
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZUAGoTERdnQ[/youtube]


Post je spojen: [time]1262068432[/time]
_________________________________________________
savorise da vidiš šta rade "majstori" ima tu par "modela" :haha:
 
mityoo je napisao(la):
Jes' može biti nego je post toliko star da sam ja na to i zaboravio a on nije citirao post na koji se odnosi njegov odgovor... A rešenje je super, i ja sam ga napravio, i odlično funkcioniše! Samo sam ja plastičnu cev od 3/4" ugurao i zalepio u onaj kraj slavine koji zavrćeš u bure i onda kad treba da prekineš istakanje goriva samo zatvoriš slavinu!
Zalepio kazes... Kako:haha: Da mozda nisi mislio na PWC cevi, pa sa onom njihovom peglom za varenje spojeva, ili nekim lepkom:haha: Mislim da nisi lepkom, jer je on na nitro bazi... (moze ako se bure koristi za vodu..)
Post je spojen: [time]1262080640[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
pa dobro ja sam citirao najstariji izvorni post ::lose::

malo je opasan ovaj sistem ako nema neke sigurnosti , ja to nisam radio kada istovaram bure odmah ga bagerom ili viljuskarom dignem na neki podijum ili bure na bure i cuclaj crijevo :ppozdrav:


a na prvoj strani vidjeh i neko rjesenje iz ''karton sitija''
pa evo i ja nadjoh jedno ::super::
Carevi, majke mi!!! ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1262080732[/time]
_________________________________________________
Obrati paznju na ovog za VOLANOM... Sta kazete na pramenove!!!! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte namestio sam ga za pretakenje u njivi ali ga i kuci koristim.nema struje pumpi vrtenja kanistera prosipanja samo crevo od kompresora u bure i crevo u rezervoar i za cas se nafta nadje u traktoru.
Ovaj sistem pretakanja koristimo sa komsijom već godinama za vreme prskanja.Umesto cevi od 1/2 coli , imamo od 2coli i za tili čas prebaci vodu u prskalicu.
 
Nazad
Vrh