Prakticna resenja

tibor je napisao(la):
naj jednostavniji sistem za pretakanje nafte namestio sam ga za pretakenje u njivi ali ga i kuci koristim.nema struje pumpi vrtenja kanistera prosipanja samo crevo od kompresora u bure i crevo u rezervoar i za cas se nafta nadje u traktoru.
Ovaj sistem pretakanja koristimo sa komsijom već godinama za vreme prskanja.Umesto cevi od 1/2 coli , imamo od 2coli i za tili čas prebaci vodu u prskalicu.
Ovaj sistem su koristili sverceri i vozaci ya sverc i prodaju nafte... pre nekoliko godina.
Duvaju u rezervoar a istacu kroz kamuflirano crevo dugacko i do 200 metara gde ribolovac peca a osmatra tocenje u bure u zbunju... Pa Zaradilo se lepih para u dolini Ibra...
 
Karalic je napisao(la):
Obrati paznju na ovog za VOLANOM... Sta kazete na pramenove!!!! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

k'o da je imao blizak susret sa ovim
Flamethrower_5.jpg
 
Obično crevo za zalivanje! Taman pasuje u rupu slavine od 3/4" a lepio sam običnim lepkom koji koriste obućari....
 
evo jos jednog moga patenta
nadstranice , kada trebaju tu su , kada ne trebaju samo ih prekolopis na sarkama i stoje pored glavne stranice ::namigivanje::
image0020.jpg

image0021cn.jpg
 
I moja je prikolica modifikovana na isti nacin, s tom razlikom sto su moji nastavci jednake dubine kao i kanate i sto imam usrafljene kukice celom duzinom bocnih stranica nastavaka kroz koje protinjem lanac kao osigurac kada prepunim prikolicu. Trenutno je kod ujaka, ali cim stigne, kacim slike. Jednom sam krenuo da skidam nastavke, taman ih oslobodio, pa se nesto zapricao i primio takav udarac po ledjima da sada otvorim cetvore oci kada radim sa njima.
 
dobro u tebe je vjerovatno nesto vece u pitanju u mene je ovo mala prikolica
stranice su visoke 43cm a nastavci 25cm
inace prikolica je 270X170cm
 
savoris je napisao(la):
nadstranice , kada trebaju tu su , kada ne trebaju samo ih prekolopis na sarkama i stoje pored glavne stranice
Super ::vino:: Kako si obezbedio da ne landaradu kad su spusteni?
 
ivanhoe je napisao(la):
savoris je napisao(la):
nadstranice , kada trebaju tu su , kada ne trebaju samo ih prekolopis na sarkama i stoje pored glavne stranice
Super ::vino:: Kako si obezbedio da ne landaradu kad su spusteni?
nikako ::namigivanje::
nemaju kuda ko ih jhebe moraju da vise nemogu ici nagore
prikolica je svakako predvidjena samo da kipa nazad , kada otvorim bocnu prikolicu zobg utoavara neceg tezeg patos je dovoljno visok od zemlje da mogu obje stranice da vise

ima na ovoj prikolici jos par prakticnih rjesenja moracu da slikam i njih , recimo osovina , zastita stop svjetala , zastita od kidanja bocnih stranica , brave stranica koje se lako otvaraju pod pritiskom tereta
 
Bravo bravo
Post je spojen: [time]1262669179[/time]
_________________________________________________
Karalic je napisao(la):
savoris je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
Obrati paznju na ovog za VOLANOM... Sta kazete na pramenove!!!! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

k'o da je imao blizak susret sa ovim
Flamethrower_5.jpg
A da li ce ovaj da ga frizira, ili depilira :haha: :haha: :haha:
Eee ovo je dobro za surenje svinja
 
evo zastite za zadnje staklo ako idete u sumu pa moze da vrkne grana.
Odete do nekog auto placa i uzmete iz punta koji je bio VAN model,pripazite ako narucujete sitijem da ne bude plasticna mreza jer ima i plasticna i metalna,a i lako se skida. :cao:
2iix2qa.jpg
 
Ja imam slično samo malo ozbiljnije, a koristim kad vučem đubre da ne uleti nešto iz prikolice(cigla ili slično) Mislim da sam negde već postavljao slike!
 
@ North ARMY

Odlična ideja za mrežu! Takve dve da se spoje i stave na ciklon i nema šanse da uđu grudve.

Ja sam nešto slično pravio za moj ciklon od žice i okvira od 12-ke armature, ali sam izgubio dva dana dok sam ga upleo!
 
Nazad
Vrh