Potrošnja goriva

Olalija misliš da nije u stanju 3 transportnom da radi? Ja sam jednu njivu išao drugi put setvospremiranje i baš sam radio u 3 transportnoj oko 12 km/h. Doduše Case jx 95.
Za merenje brzine imam tractorspeed aplikaciju na mobilnom i tako merim.
To je problem na ovim niskobudžetnim traktorima, menjač često ima manji izbor brzina, pa je ili problem što je menjač spor ili ima manji izbor brzina u radu na 5 -14 km/h.
Ne verujem da može da krene trećom, ako krene možda bi i vukao. Ovde je problem raspored brzina a ne broj istih . Do 11 km/h na 2000 o/m imam ukupno 12 brzina, od 11-17 treća kornjača, od 13-20 treća zec i 20+ četvrta kornjača i zec...
 
U setvi kukuruza sa 6-orednom Olt sejalicom Torpedo 48 Adriatik ima prosečnu potrošnju 1,6 lit/kj.
 
Spremanje pred setvu belorus 1025.2 dupli tockovi i tupanjac poluteska drljaca 6.3m,3 reduktor 3 brzina 10-10,5km/h prvi i jedini prohod uradjeno 39,5 kj sipalo se na pistolj 88 litara.Njive su razbacane po ataru od o,5 kj do 7 kj.
 
Nosije a nije mu svejedno, napred ima 6 kom adriatikovih tegova. Deset godina unazad nosi i prskalicu 630 lit Unigrin sa tri rezervoara.
 
6121din nasuto goriva za 21kj u 3 njive. Brzina 3sh ili 15-16km/h. Sipan G Drive pa ne znam cenu. Trosi kao kutija cigara po kj.
Primetio sam kada naspem Gdrive ler mu na 1000o/min a kada obican eurodizel na 900-930. Da li je to toliko bolje da okrece brze radilicu ili se turska pumpa zaglupi pa digne obrtaje ne znam. :ROFLMAO:
 
Evo da i ja javim neverovatnu vest, prva operacija gde Arma 1104 ne drzi rekord u potrosnji.Posejao sam 49 jutara sa rezervoarom, doduse nestalo mi je goriva pri povratku kuci, poneo sam 10 litara da bih izvrsio ovaj eksperiment.Racunam oko 2-2,1 l /kj da trosi.Zahvaljujem kolegi Bojceticu koji mi je rekao da nece biti problema i da nece puno trositi u setvi zbog malih obrtaja. Inace sam sejao 2 zec transportna na 1440-1500 o/min, to je 7,5-8 km/h.
 
Ja sam uspevao da spustim potrosnju malo ispod 2l po kj na Claasu ali tabla u komadu i brzo se stigne od kuce do nje. Sve ostalo se vrti od 2 do preko 3l u zavisnosti od velicine parcele. Sejalica je 6 redi, zahvat 4.2m a brzina setve u zavisnosti od uslova od 5.5 do 7km/h. Arma 1104 i Claas Axos nose isti motor.
 
Poslednja izmena:
Onda ovi sa uslužnim sejanjem lepo zarade. Potroše 600 dinara po ha za gorivo i do 4 hiljade sve je čičino.
Ala će sad da me napadnu kolege forumaši koji rade usluge ( te koliko košta sejač, te koliko su popravke, te koliko je dnevnica, koliko se nagutaju prašine ovi bez kabine, te kolika je rata za kredit te ...). Onda ja krenem a koliko je fraklić rakije, pa dva piva, pa...
Možda je bolje da je ipak obrišem ovu poruku?
 
@Bubu Tvoj 102ks bi trebao biti stedljiviji od Arme 1104.

@olalija
Da li teras kardan na 1000rpm ili 540? Mi sejemo na 1100-1200maks. Moze i na 1000 da drzi seme ali motor onda radi na leru ceo dan. Hocu da kazem nemas potrebe 1500rpm... Sejalicu on lako vuce koja god da je. Sem Horsha i slicnih od par tona.
 
Nazad
Vrh