Potrošnja goriva

Rekoh jednom sam merio i to je bilo Rusom u setvi aj da vidim bas kako ide, sejali soju 4*70cm, na 2 njive 2+5 jutara, znaci 4ha, dosao kuci i kanta za bastu 12l krenuo prvu kad ono vec presipa, stalo 11 litara.
Ni ferguson mi nije trosio manje od 2.5l u proseku, ovaj nek trosi toliko ili mozda i 3l meni je to OK.
 
@Bubu Tvoj 102ks bi trebao biti stedljiviji od Arme 1104.

@olalija
Da li teras kardan na 1000rpm ili 540? Mi sejemo na 1100-1200maks. Moze i na 1000 da drzi seme ali motor onda radi na leru ceo dan. Hocu da kazem nemas potrebe 1500rpm... Sejalicu on lako vuce koja god da je. Sem Horsha i slicnih od par tona.
Nemam 1000 obrtaja kardana, mislim da je maksimum 740 ekonomik ali nisam uspeo da uključim, koristim 540 ekonomik.
 
Mtz 1025 u setvi Soje sa sedmorednom Majom na 50cm potrosnja 2,7lit/kj. Treci rang druga brzina 1900 obrtaja motora. Pogonski tockovi 13.6-r38.
 
Rekoh jednom sam merio i to je bilo Rusom u setvi aj da vidim bas kako ide, sejali soju 4*70cm, na 2 njive 2+5 jutara, znaci 4ha, dosao kuci i kanta za bastu 12l krenuo prvu kad ono vec presipa, stalo 11 litara.
Ni ferguson mi nije trosio manje od 2.5l u proseku, ovaj nek trosi toliko ili mozda i 3l meni je to OK.
Put do njive i nazad plus sedam jutara cetvororednom i samo 11l je premalo za rujkana.
 
U ovo neće niko da veruje ali no, prvi dan 31kj soje u 8 parcela potrošeno oko 50-52lit eurodizela (NIS), drugi dan 28kj u 10 parcela potrošeno 45-46 lit, treći dan 27kj u 9 parcela potrošeno oko 44-45lit , kombinacija mtz 820 i majevica 6 redi raoničasta u brzini 6 kornjača 1600-1700 obrtaja, toliko.Kuj hoće da veruje nek veruje ali tako mu dođe.
 
Put do njive i nazad plus sedam jutara cetvororednom i samo 11l je premalo za rujkana.
Od kuce do jedne,druge njive i nazad kuci cca 5km. Rujkan na brzom kardanu na leru vozen 8 kornjaca ili 7 kornjaca vise se i ne secam.
Rekoh ne znaci da trosi uvek tako malo, ali ne trosi nista puno vise od ostalih, sa fergusonom nisam mogao 1 rezervoar da uradi preko 15kj.
 
Ove godine nisam sejao pa ne znam potrošnju .Prskao sam sa TD 4806 + agrometal 15 m .Prskao sam 86 kj u 15 parcela .Imao sam 14 punjenja prskalica ,pošto nisam uvek punio do vrha.Potrošeno 33-34 litre Nisovog evrodizela.Na samo prskanje se potroši jako malo ali šetnja odnese i vreme i poveća potrošnju.Kada je prskalica puna i potrefi se da idem izmedju brazdi gde nije trag točka od traktora ,bogami nije mu lako .
 
Koliko troši IMT 539 u transportu, sa punom prikolicom 5 tona na 1800 o/min? A koliko prazan?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Pa da ali ti trošiš Mol dizel a ja Nis koji je lakši od Molovog a i nije isto dal' sipaš iz plastične kante ili plekane...
Ima tu dosta faktora,
 
Nisam znao za ovu temu ...ko ima zmaj 142,koja je najmanja potrosnja koju ste imali po hektaru ?.
 
Узбрдо,низбрдо или у равници?
У равници. Рачунам да ли ми се више исплати да сам возим дрва или да платим превоз. 60 км у оба правца, 100 евра по камиону плус један радник за помоћ при утовару. Трактором треба дупло више тура и исто толико више времена.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh