Potrošnja goriva

Pa ni malo ni puno,sto bi rekao Sale mislim da je neka normalna potrosnja. Nisam nikada merio dok sam radio sa 577 pa ne mogu da odredim kolika bi bila razlika.
 
Ja verujem da je Dobrinčan očekivao manje. Tu utiče i veličina setvospremača, složenost oranja, zemljište, spuštenost daske i opruga. No ne treba ni očekivati čudo sa potrošnjom, a imao prilike više puta da me prekoravaju o visini potrošnje. Ozbiljni paori mi rekli - ako ti je bitna potrošnja kod poljomašina, odma bataljuj poljoprivredu. Teraj traktor, ako želiš manju potrošnju zakači 3,3 ili 3,5 metara setvospremač, a još bolje polutešku drljaču.
 
Sa Arionom 430 i spremacem od 6m sam danas uradio ravno 60 kj. Na nekih 5-6 km od kuce u 3 parcele 23 KJ a ostatak 2km dalje. Rezervoar je 170 litara. Potrosnja je ispod 3 lit / KJ, sutra kad ga budem punio videcu tacnu potrosnju.

Radim na 1800-1900 obrtaja.

Bogami bilo je zvace **greška gace pri povratku kuci jer je vec bio policijski cas i neznam sta bi radio da je traktor stao.



fRKtis5.jpg
 
Verujem da moze manje,ali mislim da nema potrebe i ovo je po meni skroz zadovoljavajuce.

Ovo je potrosnja u prvoj pripremi.
 
Poslednja izmena:

Sta mislite dali bi traktor u pripremi sa ovakvim gumama trosio manje ili vise?Dali bi bilo proslajfavanja ili bi imao bolji grip?
 
Nazad
Vrh