Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Sinoc u Dobanovce pristigao prilican broj ljudi sa Gsp prevozom iz Barica i Obrenovca,sta reci tuga.Dosta mojih drugara prevozi ljude iz Obrenovca,tjs voze kroz Obrenovac camce kupe ljude...Ja nocas tovario dzakove izmedju Progara i Kupinova,ala raste voda.
 
Poslednja izmena:
Gledam na televiziji i prosto ne mogu da verujem.Primecujem da niko ne pominje Macvanska sela,sta se tamo desava,sta je sa selima oko Obrenovca?
I tamo bre ima ljudi koji su izgleda izgubili sve.Zna li se tacno sta je
 
Ja jedan dan selio sestru iz okoline Doboja,a drugi dan vraćao je kući, u gradu je voda bila i do 6 metara visine,cijele prve spratove stambeni zgrada potopilo a negdje je ulila i u drugi sprat:sta:
 
Na televiziji se pominju svega nekoliko gradova u Srbiji, kao da ostala mesta nisu pod vodom. Ovako izgleda Smederevska Palanka
103635211015241603164950.jpg

101712481020274593726222.jpg
 
Poslednja izmena:
Ciro s postovanjem kod nas u Macvi je sve ravno nema gde da evakuisemo stoku najvise nam je stajsko djubre, malo sale. neki dan sam prolazio keoz Rasanac i vi na sto metara imate vec brdo gde mozete da se sklonite a nama su najblizi CER I Fruska Gora a to je daleko. I ogroman je broj stoke u Macvi jedna od naj gusce naseljeni regija u Srbiji u svakom pogledu. Za sada nema neke vece opasnosti kod nas Drina se stabilizovala i ne plavi dalje tu je gde je, imamo struju sto je vrlo bitno i put ka Vojvodini odakle nam stize 90 posto stocne hrane bitno nam je da to funkcionise Veliki proizvodjaciimaju najvise 14 dana pa se nadamo da necemo biti vise od toga u blokadi.
 
Velika je steta da je moderator spojio temu za pomoc sa temama koje se ticu situacije na terenu!!!

Treba procitati 6 strana da bi se videlo nekoliko poruka gde ljudi nude pomoc u hrani za stoku!
 
Na televiziji se prica o onome sto je prioritet, a sve ostalo kao da nepostoji ili se zatakava, pliva itekako dobar deo njiva i sela koji nigde nisu spomenuti. kod mene u selu po mojoj proceni ima 100 ha pod vodom, kanali puni i danas.
 
Tesno je do j... Ja sam u MZ dezuram umesto predsednika sa drugarima nas nekoliko,televizije javile sa se mi selimo iz Adasevaca,predsednik nazvao TV oni kazu ne znaju od koga je informacija kao saznace. Za sad je stanje OK.
NIKO nije zvao ni predsednika ni kancelariju da obavesti.
 
Tesko ovom narodu , radim kao vozac u gsp-u na terenu je situacija katastrofalna nisam licno bio na mestima baric ili obrenovac ali sinoc od kolega koji su bili na licu mesta informacije opsti kolaps salju autobuse da izvuku ljude oni stignu tamo a policajci ih teraju nazad uz pitanje ko vas je poslao . ko da ne postoji taj famozni stab za koordinaciju plus informacija za sinoc da su culi par eksplozija i da je krenuo veliki talas na obrenovac i da ima veliki broj zrtava koji su krenuli da beze iz tog grada , navodno da spasu tent i kopove namerno su zrtvovali obrenovac . a ovamo nista nije vredno kao ljudski zivot uzas i sta reci vise
 
Poslednja izmena od urednika:
Juki a šta bi bilo da nije prokopan, Nikolina bašta(Šimanovačka) i bašte oko njegove su u najnižem delu i tu je ranijih godina često u proleće bilo vode.
 
Nazad
Vrh