Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Svim ljudima koje je pogodila ova vremenska katastrofa, svima koji su pogodjeni nezapamcenim poplavama, svima od sveg srca pruzam podrsku da istraju do kraja u spasavanju zivota i svega onog sto se da spasti!
Ljudi, budite slozni i izdrzite!
Srecno!!!
 
Opštine i mesta u kojima su Poljoprivredna udruženja ( članice NAP Srbije ) počela (počeće) da prikupljaju a neka već prikupila pomoć za ugrožena područja: VRŠAC, STAIČEVO, ZRENJANIN, PANČEVO, STARA PAZOVA, NOVA CRNJA, DOBRICA, M.CRNIČE, BAVANIŠTE, POŽAREVAC, BREŽANE, KOVIN, KLEK, OMOLJICA, BEOGRAD, OVČA, BORČA, SAMOŠ, IVANOVO, VLADIMIROVAC, KULA, DUBOVAC, OPOVO, VILOVO,KAČ...
 
Kod nas zasad nema vecih poplava ali situacija nije dobra i podseca na rat ,helikopteri konstantno prelecu ,kamioni vuku zemlju , ljudi se uznemireni ,podzemne vode usle u podrume i garaze ,ono sto je dobro je najava da ce nasip na Savi izdrzati poplavni talas .
 
Није време за шалу стварно,десетине хиљада људи је потопљено,уништено им је све буквално,колико их има где им је неко од родбине нађен мртав и сл.Сви треба да збију редове и помогну,не треба рећи себи ма нема воде код мене неће то,не дао Бог нека друга несрећа може да се деси где нема поплава па би волели да дођу да помогну људи са свих страна.(земљотрес и сличне ствари)
 
Poslednja izmena od urednika:
Malo pre se vratio sa puta kod Bagrdana u Moravu mozes pljunuti iz auta a gornji tok je normalan, Drina se lepo povukla. A mozete misliti da je cela operativa sa izgradnje auto puta od Leskovca prema Makedoniji dovucena ovamo , ostali samo grejdelji i valjci i pokoji kamion manji. A preko Lezimira stize pesak iz Vojvodine posto je Venac zatvoren sada vec i u vrecama. Po meni Sava kod Mitrovice ima jos prostora mada sam sreo ljude sa traktorima vuku stvari prema Fruskoj Gori/ Svi izlazi sa auto puta su nocas bili zatvoreni sve do Aleksinackih rudnika. Gore nego kada je bio rat. Prezivecemo valda i ovo kao i sve do sada.
 
Preko Hopova se ne moze uci u Sr. Karlovce. Odron pred karlovcima i ide se na Cortanovce.
 
Upravo na B92 ministar valjda odbrane, nemam pojma kako se zove potvrdio je Putinove reci da je Sava probila pre nekih pola sata na Hrvatskoj strani i da najverovatnije Mitrovica, Sabac i ostala sela sa nase strane su recimo bezbednija. Pitanje je sta ce se desiti na levoj strani i dokle ce se voda probiti.
 
Danas ceo dan ponovo posao mukotrpan!!!!!! Na jedno mesto smo morali da zaustavimo vodu dzakovima da bi spasili kuce koliko toliko da vise nestoje pod vodom!!!!

Da mogu ljudi da krenu da vade stvari.. Ovde je voda isla preko nasipa i pokidala ga,pa da bi se uopste voda povukla morali smo da pravimo nasip od dzakova!!!!

Izgleda da nije duboko ali verujte na nekim mestima preko 1.5m!!!!!! Morali smo da zatvorimo to na nasipu da pocnemo da ispustamo ovu vdu iz sela!!!

051714101502.jpg


Evo drustvo malo ali odabrano... Jos par drugara koji se nevide jer su bili po dzakove a neki se nisu ni slikali,nabavicu grupnu... Sad vidim koliko su drugari mi radimo sa dzakovima 10 ljudi... JA dobrovoljno sa caletom pomazem ovde gde je najgore a sa strane stoje 50 ljudi sa rukama u dzepove koji su dosli "samo da vide"!!!!!!!

Joj doslo mi da ih ubijem!!!!

051714172610.jpg


I kad je vec najgore proslo i pocinjemo da vadimo i pustamo vodu ajde i malo crnog humora...

1km u rikverc vezanih ociju,nasipom dok sa obe strane voda.... Misko.. :osmeh:

051714172825.jpg
 
Poslednja izmena:
U Obrenovcu su zrtvovali veliko polje ali se nisu nadali da ce biti toliko vode.Ima mnogo mrtvih ,a i neke zgrade su se srusile.
 
Da li neko zna sta je sa clanom foruma iz Sabca? onaj sto ima IMT-a na profilnoj slici, posto citam da se evakuise i 9 sela u okolini Sabca.
 
Veliko je pitanje sta ce biti kada se voda povuce , gde sa ovim uginulim zivotinjama , nemamo mi toliko kafilerija. A stvarno je veliki broj sto domacih sto divljaci. Kod nas u jednog se utopilo preko 40 krmaca a prasaca i nazimedi ne pitaj . DOPUNA ja mislim da su oni iz pocerine a ona je vislja i njima ne preti opasnost od vode.
 
Evo video koji sam postavio u drugoj temi
A evo slika iz vazduha i oznaceno gde je snimano.Putevi su zatvoreni krece evakuacija stanovnista iz sela.Takodje krece se u odbranu Kostolca posebno termoelektrane jer ako ona ode svi ce mo biti u mraku.Moja licna predpostavka je da je sledece na spisku i Veliko Gradiste i Golubac.
150550075594371444047162.jpg
 
Nazad
Vrh