Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Kod nas se voda povlaci iz grada. Grad je unisten u potpunosti, ima dosta mrtvih, samo javnost ne prica jos o tome. Evo slike od prije 4 sata.. ] ]
 
Poslednja izmena od urednika:
Сава је пробила насип у Хрватској у селу Рачиновци,3 километра од села Јамена у Србији...Поплавило је хрватска села Рачиновци,Рајево село,Бошњаци,и највероватније да се разлива даље према Шиду..Осјетан пад воде на насипима Црњалово и Батковић.Док једном не смркне другом не сване..До поноћи Шид је под водом сигурно.
 
Није него је нижи..Данас сам био са инжињером који је рекао да је могућност да дође до новог сада поплава јер је доста нижи на спрам саве и насипа и да људи нису свјесни каква је ово опасност.
 
Ja sam danas bio na liniji u Crnoj Bari gde je pretila Drina da se izlije i potopi pola Macve
Mi smo skoro ceo dan punili dzakove s peskom
Nasipi su ojacani u toku popodneva voda se povukla i trenutno ne preti izlivanje...

Posebno bi pohvalio momke koji su dosli u ispomoc iz okoline Vrsca i Topole
 
Poslednja izmena od urednika:
Веруј ми да нисам стигао да питам,човек је од струке,инжињер из титовог времена а бацао је вреће данас цели дан са нама.минђушар не знам стварно шта је смешно?

Pa kuda može doći?
 
Poslednja izmena od urednika:
ЈЕси ли ти слеп?Нисам стигао да питам јер сам помагао људима који су све изгубили,нисам им се смејао и постављао питања..Одмах сам назвао родбину у Јамену и Моровић да се пакују и беже.Човек је од струке и верујем му досад никад није грешио.Ако ти се смеје промени тему јер ја управо гледам на тв људе који јаучу и плачу.

Канда ти не знаш шта је вода....Оканите се ако немате шта паметно да пишете у вези поплава и вести да се помогне народу,своју памет коју немате доказујте негде друго.
 
Mislim da sid nije ugrozen. Moje misljenje da severno od auto-puta nece biti problema sa savom. Moje selo je nize od sida, pa se neocekuje potop. Ujutru krecem prekim putem da vidim odrazava li se to izlivanje na nas teren.
Laćarak i mitrovica su pre nepuna dva sata poceli s evakuacijama, juzne delove grada i naselja. Ova noc ce biti duza nego prosla.
 
Novi sad bi mogao jedino dunav da potopi, ali ako djerdap proguta bar deo vode iz save mislim da do toga nece doci. Koliko jos ima od novoa dunava do visine nasipa?
 
Moram da kažem ljudi da sam ponosan na svoje mještane i mještane većine sela istočno od osijeka gdje su ljudi vidjeli i svatili ozbiljno situaciju i masovno se odazvali pozivu da se skupi što više higijenski potrepština hrane ćebadi i svega drugog što može da pomogne ljudima koji su stradali u ovoj nezapamćenoj nepogodi.
 
Znam područja koja su poplavljena ali sam ja daleko odande.moje mjesto je na visokom i zemlja je jako propusna i može da popije ogromne količine vode za primjer kod mene je u zadnja 3 dana palo preko 110 litara i po njivama tek koja barica.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh