Polka

Polako buraz... Nije sve u prskanju, ima nesto i u zemlji. Imas moj post sta i koliko sam dao za ovu godinu. Ne valja ni preterivati. Nabaci koju sliku da vidimo kako izgleda?

Za plod ti treba nesto na bazi kalcijuma, to najbolje neko vodotopivo pa kroz sistem
 
Proximus, aaa zasta je AN, i koliko ga bacas, to bi mozda mogao i ja da uradim i meni je jesenja sadnja???

@Malimali, AN je AmonijumNitrat... vestacko djubrivo sa vecim postotkom azota 34% i to mi je predlozeno sa instituta kroz analizu zemljista i pratim njihova uputstva za djubrenje, sa uputstvima rasadnika odakle sam uzeo maline jesenas...

@Mikser, Pa da ga 'bem idu ok, otkud znam... Sad cu ti pustiti slike pa vidi. U poredjenju sa nekim drugima ovih dana sto sam gledao kazu da je moja bolja/zdravija, a kao i svaka u prvoj godini raste mestimicno-delimicno :) Neke su na 30cm, a neke na 3cm... I neke vec imaju po 5-7 izdanaka, a vecina jednu do 3 i zakidao sam naravno one sto su krenule da cvetavaju...
 
Drugari moje proredjivanje maline se svelo na "ova valja, ova ne valja, za ovu nisam siguran neka je"
Dosta ih je bilo koje su se rastrokavile pa imaju po 3+ vrhova i tacno se vidi da ne nameravaju da rastu u visinu, samo se zbunaju.
 
Uuu b'ate, pa ti imas ovcijeg stajnjaka onda za 'prihranu' ;)

Vidis, to se zove "zatvoreni krug"... Prvo nahranis sa ovcama onim malinama koje nisu dobre, a ovce ti posle te iste prerade i daju ti tako da ih onda das nazad u maline da budu ove sto su ostale jos bolje :osmeh:
 
Pa ono, tako mu nekako dodje ;)

- - - - - - - - - -

Da li neko moze da mi kaze kakva je ovo zuta "fleka" na listu?! Nema ih na puno mesta, ali bode mi oci... Da li moze biti nesto od prevelike vlage?

 
Evo ja tebi dajem savet a moracu da pokosim desetak ari Polke, ludak je prskao soju i bas je sprzio..
 
e tad bi i ubrao soju kod mene, sve bi mu izgazio. Kakvih sve neljudi ima , strasno vreme doslo
 
Pa dobro, da l' je taj normalan!? Što kaže @milantina iznad, ne bi se taj soje najeo posle :) hehehe
 
Ma nemam pojma, u naredna dva dana donosim odluku,da li da je pokosim ili ostavim, mislim na malinu..... Kad ga nisam juce ubio....Sreca imam 1 ha pa ce biti ....
 
Kod mene jos pusta mladice iz zemlje. Ostalo mi je jos malo vise od 400m da razredim. To mi je prioritet sada. Koristis li nesto od djubriva u ovom stadijumu "do jaja" ili samo preko lista?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
Ma nemam pojma, u naredna dva dana donosim odluku,da li da je pokosim ili ostavim, mislim na malinu..... Kad ga nisam juce ubio....Sreca imam 1 ha pa ce biti ....
Prvo dogovor, pa onda nasilje ako treba ;) salim se naravno, ali ne bi on meni ostao dužan... Uvek postoji način da ti se oduži :)

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh