Polka

Ako ih na jesen skratimo na 1 m i tako ostavimo, dobijemo junski plod, tako da ako je poneka i procvetala , nije strasno, ranije ce te ih probati..
 
Imal li neko iskusta sa protivgradnom mrezom od 22 dinara po kvadratu?

Ja danas zvao da pitam za mrezu zasenu i kazu mi ista cena kao i protivgradna samo je procenat zasene manji.
Nekako mi je nelogicno da su iste cene !?

Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Protivgradna mreza. Tako su mi rekli kada sam zvao p.apoteku. Kaze ova ima manji procenat zastite. Firma koja je prodaje je Veltom doo, imas na njihovom sajtu da vidis tu mrezu, slike.
I da napomenem, procenat zasene je oko 10 % pa nzm koliko bi mi to znacilo za malinu.

Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Za malinu je preporuka od 20-30% A kao što rekoh, njima je sve to PG mreža... Imas i one mreže za senčenje sa nekom "UV stabilizacijom", ali ni one nisu jeftine.

Drugačija su okca kod PGM i MZS. I drugacija je gramaža... PG su teže (veće gramaže) i izdrzljivije na vetar i veće količine leda... Dok se ove MZS lakše dosta kidaju na jačem vetru i pucaju pri nekoj manjoj količini skupljenog leda...

Mada, generalno, radiće ti posao i jedna i druga. Ima neka firma iz Sremske Mitrovice koja daje od 15-18 dindži ako se uzima na veliko...
 
I ja planira mrezu za zasenu 30000 din mi izlazi za 15 ari 40% zasena .za nekih mesec dana planiram da postavim
 
Za polku zasena 40% tamnozelena mreza, gori bele fleke, ozegotine pod svetlozelenom. Provereno na sopstvenom zasadu. Mreza je zakon.
 
Par kolega sa foruma su mi to preporucili i ja sam resio da ih poslusam.Nisam jos kupio ali cu da uzmem krajem meseca
 
40? Ok. Ali onaj profesor Malecević je u nekoliko njegovih predavanja pričao o tome baš...

A i na dosta mesta gde sam ja zalazio letos je bilo na 30, najviše na 35%, pa shodno tome i moja konstatacija bez ljutnje :) Ja ću ići kod mene na 30 i to neka "UV stabilna"...
 
Mislim da tih 5% i nije neka razlika .Kod mene u kraju skoro niko i nema mreze jer polku i polanu imaju svega par ljudi uglavnom se gaji vilamet i miker
 
I meni se ucinilo mnogo 40% ali nisam hteo nesto da pametujem..dr.Leposavic savetuje zasenu od 18-20% maksimalno 30%,da ne bude da posle postavljas sijalice ispod zasene ko za pilice :D

@6:00 na snimku
[video=youtube_share;L4tU2wkthOo]https://youtu.be/L4tU2wkthOo[/video]
 
Mislim da tih 5% i nije neka razlika .Kod mene u kraju skoro niko i nema mreze jer polku i polanu imaju svega par ljudi uglavnom se gaji vilamet i miker
Kazem ti, 40% radi posao. Ispod svetlozelene gori. Probano na licnom primeru. Ovo sto prica Leposavic nije tacno vezano za zasenu. Prinos na polki kod mene oko 150 kg po aru, otkup 250-270 din po kg. Tako bilo prethodne 2 sezone. Roba odlicna.
 
Vlada Nikolic icicu i ja 40 % ipak je teorija jedno a praksa drugo .Kad suce pocne da przi jul avgus i septembar sto veca zasena to bolj.Prosle godine svaka malina koju list nije stitio imala ozegotine i to mi bio problem kad sam predavao
 
Na koju visinu ste stavljali zasenu i kako ste ucvrscivali,meni je njiva na "brisanom prostoru"pa se brinem zbog vetra?
Mene to ceka pa sto kaze Markos3 bolje je raditi ono sto se u praksi pokazalo dobro nego isprobavati teorije sa interneta.
 
Sto se tice ove price o mrezi za zasenu i meni je dobro dosla da je procitam i ja sam planirao da kupim od 40% po ceni od 19 din za m2, ali necu celu povrsinu senciti vec samo sirinu od 2 metra iznad reda.
Nego pojavili su mi se mravi po malini ima ih ne bas mnogo ali ih ima proslu subotu sam isao tretman sa insekticidom Kozakom, pa sam planirao prekustra opet da ga ponovim, sta mislite?

Nego koju mi prihranu preporucujete folijalno jer preko sistema nece moci jos neko vreme i ovako ima viska vlage, pa za tu prihranu moramo jos cekati, i koji su vasi predlozi?
 
Nisam baš siguran koliko će ti raditi posao mreže samo iznad reda, jer "sunce se kreće" i u nekom momentu ako su ti redovi u orijentaciji sever-jug imaćeš sunce na malinama i pre i posle podne... Bar je tako kod mene, pa ja moram da prekrijem sve. Nemam druge hladovine bi blizu :)
 
Nazad
Vrh