Polka

Danas zavrsavam kosenje druge parcele i krecem sa proredjivanjem. Valjda cu se snaci...
 
Pokosio moje, pomogao komsiji (cudna neka starina) da pokosi njegovo, popili po 2 piva, pa ja doneo po 2, pa keva po jedno, onda i matori doneo po jedno, i sad cu da razredjujem! :D

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
78586c9678be2cf15bf794d907aed943.jpg
43ce3263411a28d607b5548347a67432.jpg

Slika pre i posle, kontam trimerom samo da suzim redove :/ sporo ovo ide a u sustini vadim samo one koje je mraz naceo, koje idu iz panja, i gde ih ima 5-6 u cokotu

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
Jao brate al' se nasmejah... Nisi bre normalan... Prva pomisao kad sam procitao je bila, pa on ce maline da vrati na 3 u metar k'o sto ih je usadio :haha:
 
Neka neka, posle joj dam amiksola i ide sve pod rojal klasu!

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
- - - - - - - - - -

Pokosio moje, pomogao komsiji (cudna neka starina) da pokosi njegovo, popili po 2 piva, pa ja doneo po 2, pa keva po jedno, onda i matori doneo po jedno, i sad cu da razredjujem! :D

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk

Ostavi to za par dana, mnogo piva brate mili...Sad videh da si prvo kod sebe uradio, najebace izgleda onaj komsija...
 
I ja sam danas radio proredjivanje,dosta iz panjeva i razgranati po 3 i vise vrhova?tosam sve sasjeko. Jel iko probavo sa vadjenjem panjeva na jesen,sad to preporucuju?
 
Iskreno prvi put cujem. Ja kad ih secem ubodem makaze malo pod zemlju.
Nego recite mi zna li se sta o ceni polke? Ili generalno maline po tom pitanju?
 
Mnogima se desava pojava grananja vrhova,to ne mora da znaci da je iz panja vec povreda,ili sto je jos sigurnije posledica mraza,mlad vtrh najlakse izmrzava i dodje mu kao da si je zakinuo pa je pocela da se grana,u proredjivanju sam video to,na mestu do reke ima ih gomila ,bas gde je mraz bio najjaci...Preporuka je da se na kraju sezone vidno starije biljke iskopaju asovom tj gde imaju stare ili oni cvorovi,lakse asovom nego makazama,mada je svejedno korena ima mnogo tako da stete ne moze da bude
 
Da, kontao sam ja na jesen da freziram kroz red. Lakse ce nici u prolece kad je rastresita zemlja.
Elem pitanje za sve: gde mogu da nadjem brix vrednosti za vise sorti malina koje se gaje na nasim prostorima? I ko li to radi, koliko kosta, mogu li ja sam to nekako da odradim, sta, kako..?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
To sa starim panjevima je ok, ko ima manju povrsinu i moze u novembru da stize i polako ih povadi, freza po redu moze ali sta joj znaci najesen kada ce zima sabiti zemlju i poka nema problem sa nicanjem i tvrdom zemljom, ako frezom dohvatite koren i isecete ga onda samo napravite problem, iz svakog isecenog rizoma i onog najmanjeg ce nicati novi izdanci i eto problema sa gustinom..
 
Da da, a to vadjenje panjeva bi sluzilo i kao rano proredjivanje.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Ovo je 15ak u metru ali je sirina redova preko 80 cm,cekam da vidim koje ce jos da klinu duhom pa i njih da prodjem i povadim i eventualno neke iz drveta ako su ostale ili cak razgranate,red levo je red Heritidz maline,desno polka
 
Fino buraz. Koliki ti je razmak izmedju kolja? Ja bih u ponedeljak poceo sa tim poslom

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
Odokativno smo mi to stavljali,na7-8-9 metara,polka je to bilo kakav naslon je dobar,jos nisam nesto specijalno ni pobijao kolje,a u gornjoj novoj parcli sam vec vodio racuna zato sto je nagib i gore idu mreze za krastavce
 
Nazad
Vrh