Polka

Pozdrav ljudi, jel moze neko da mi kaze, ove sto su mi procvetale sto idu iz panja, kako ih zakidam, samo vrh ili skroz do zemlje???
 
Skroz do zemlje. Seci makazama ili ako moze kidaj. Sve bez vrha se samo razgranaju i rastrokave. Nema leba od takvih

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
Kod mene jos pusta mladice iz zemlje. Ostalo mi je jos malo vise od 400m da razredim. To mi je prioritet sada. Koristis li nesto od djubriva u ovom stadijumu "do jaja" ili samo preko lista?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk[/QUOTE

Posle bacenog drugog azota ja krecem sa prihranama, a to je sada. Radim vodotopiva kroz saistem i to krecem sa Jara krista K +, do cvetanja.. U cvetanju i formiranju plodova idem sa Jarinim kalcinitom dva puta i onda do polovine berbe sa Jara krista Sop ( KALIJUM) i Sumpor, na svakih deset dana....
Ja ne tvdim da su Jarina djubriva najbolja, ali u spektru ponudjenih sam se opredelio za njih, Od osnovnih do prihrane..
 
Poslednja izmena:
Zdravo malinari nije me dugo bilo imao sam raznoraznih obaveza pa nisam bio aktivan na forumu.
Ali sada cu vam opisati sta sam radio sa mojom Polkom, pre 4 dana je dobila prihranu preko lista Bormaks i juce je to ponovljeno i izgleda da zaista dobro utice na nju jer je dobila neku posebnu boju. Pre 5 dana je sam isao Quardisom za susenje izdanaka.
I predhodnih dana sam primetio neke cudne zute tackice na listu i sasvim slucajno sam na jednoj lisci sa donj strane nasao ova jajasca, a uz njih i na par mesta kao da mi nesto presece vrh i posle udara vise njih pa sam danas isao insekticidom Kozakom tako su mi preporucili u apoteci.
Evo slika pa ako mozete da mi prenesete neka vasa iskustva ili savete sta i kako dalje prihranjivati i naravno u vezi ovog lisca jesam li dobro postupio?


Evo jedne ovako


evo tih jajasaca ne znam o cemu se radi?


Mozda se ovde bolje vidi


I jedna popreko gde dolazi do izrazaja njen 'jednak rast' u prvoj godini :D


Imam problem i sa ovim zutim tackicama na ovoj slici se ne vidi bas dobro ali ima ih na ponekoj, sta to moze da bude?

A sada dajte savete?
 
Iste takve žute tačke imam i ja na par komada... Jedni kažu grinja. Zoki kaže da je moguće da je neko prskao okolo herbicidima pa da je vetar naneo (moguće sasvim)... A jajašca nemam predstavu šta voli da polaže jaja na listu maline :/

BTW, dobrodošao ti nama nazad :ppozdrav:
 
Samo jos da dodam da sam bacio 25kg Kana i nocas je pala kisa tako da ga je odmah otopila :D :D
Pa moguce da je prskanje jer odmah pored maline je kukuruz, i bas juce je radio jos jedno prskanje pa cu videti dali ce se pojaviti jos ovih tackica.

@Vlada Nikolic
Zaista igleda mocno, koja joj je godina?
I kako vrsis prihranu?
 
Vestak+peletirani stajnjak+sistemom kpk+folijarno. Postavi sisitem kpk sto pre.2 i 3 god
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, evo par fotki mog malinjaka(prva god)




Na 2-3 sadnice sam primetio ovo, mislim da je cvetojed:sta:

A i ovo je njegovo maslo..
 
Mozel li mi neko reci sta je razlog pa malina pocinje vec sad da cveta!? Ne sva ali na dosta mesta sam naisao na pocetne cvetove ?
Visine je do kolena !

Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Pa sta mislis da li da ih posecem...ovo prvo proredjivanje kao da nidam ni radio :-(?

Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Meni su te koje bi sada da rode 2 na listi za odstrel, ne ostavljam ih nigde. Za vikend cu da prodjem kroz redove da vidim da li se jos neki zametak pojavio da i njih skinem. Sekao duboko jesenas pa sad i ne poznajem koja je iz panja a koja nije...
 
Nije bas smak sveta ako ostane 20ak tih sto cvetaju,taman decica da se zaslade malo i cim oberete vrhove yklonite ih i nece biti problema,a i ne morata nece se osusiti zasad :osmeh:
 
Nazad
Vrh