Pneumatske sejalice za kukuruz

Dukej, ne znam kako ti sad izgleda poteznica... ali da napraviš još jednu poteznicu za dole? Na postojeće šarafe, npr na donje i jedne iznad donjih?
Srđane, meni je poteznica na rakovici uvek dole okrenuta, a rudu smaknem u stranu zbog kardana, i mogao bih tako nešto napraviti samo moram prvo da vidim koliko visoko podiže hidraulika jer baterije su mi uvek u radnom položaju. Nikad ih ne dižem u transportni, teške u .ičku materinu.


Teško mi je bilo da skidam i okrećem originalnu poteznicu pa je uvek stojala u gornjem položaju i pazio sam koliko dižem nešto da kardan ne dođe do onih polukrugova. Ali jednom mi se omaklo, kardan sa ciklona sam iskrivio i onda sam rešio da je preradim da više nemam problema. Donja poteznica mi nikad nije trebala jer nisam imao oruđa za nju...
 
Mislim da bi dodatnim pločama mogao spustiti poteznicu do visine za rudu prikolice. E sad, ili na ove dodatno ubačene ploče ili na poteznicu od IMT -a.... Ako me shvataš.
 
Shvatam. A šta misliš, ako bi se kačenje nekako nabudžilo na gredu sejalice, tamo negde gde je kačenje za traktorske poluge, da li bi pri vuči tereta od max 1000 kg (seme plus sama prikolica) iskrivilo ili oštetilo gredu? Nemam sad sliku u glavi kako to tamo sve izgleda (u ponedeljak ću raskriti sejalicu iz najlona, pa ću zagledati i dumati šta i kako bi moglo), ali bi mi bilo zgodno da ne mislim šta bi se desilo ako slučajno spustim sejalicu a ruda prolazi ispod...
 
Mislim da shvatam gde bi kačio, ali zar ne bi baterije smetale pri skretanju? Ili bi spustio dovoljno nisko da ne zakači?
 
Sa Majevicom kojom brzinom idete u setvi kukuruza a kojom u setvi soje?
 
Nemoj na 1000 obrtaja kardana da se turbina ne raspadne. Za početak probuši rupe na postojećim pločama (i ja sam se tako patio u početku sa 4,5 pa posle probušio na 5,2) i videćeš, bićeš zadovoljan. Rokni odmah na 5,5 a možeš i na 6mm s obzirom da je Rakovica u pitanju. A ako budeš uzimao još jedne ploče za kukuruz onda neka te budu 5,5mm a broj rupa kako hoćeš. Sa 27 rupa ne možeš ređe od 24cm sejati čisto da znaš.
Hvala na odgovoru. Inace sejemo na 26cm. Kojom brzinom Vi sejete?
 
Trebalo bi da nema nikakva caka. Koliko se sećam, izvadiš zeger osigurač i izbijaš ležaj napolje. Škljocni sliku pa okači da se potsetim a i ostali da vide.
 
Uuu Vlajko, pa to je gas do jaja.... Buši rupe!
Što se tiče gustine, nemam pojma. Ne sejem te kasne grupe.
@nebofabrika pogledao sam prvi deo snimka i to je to kako se i ja sećam. Zeger napolje i izbijaš redom (ležajevi bi trebalo da su 6306). A koji tebe ležaj muči, ovaj ka turbini?
 
Poslednja izmena:
Uuu Vlajko, pa to je gas do jaja.... Buši rupe!
Što se tiče gustine, nemam pojma. Ne sejem te kasne grupe.
@nebofabrika pogledao sam prvi deo snimka i to je to kako se i ja sećam. Zeger napolje i izbijaš redom (ležajevi bi trebalo da su 6306). A koji tebe ležaj muči, ovaj ka turbini?
Znam, ali nisam imao resenje. Nije nikada ni dobijala toliki gas za neki posao, ali jedino tako sam imao popunjene rupe. Naravno ne sve opet. Kod mene su vecinom sve nodetke starosti preko 20 god sto usko sto siroka creva. I svi prezadovoljni. Tacno vidis njive gde su one sejale. Ja bio pametan pa uzeli novu majevicu na subvenciju pre 3,4 godine. I eto.
 
Nazad
Vrh