Pneumatske sejalice za kukuruz

Pozdrav imam pitanje na nodet sejalici jedna baterija ima luft zamenio biksnu i dalje sta moze da bude za sta sluzi stezac cevaste osovine ovde se javlja luft
c66fdaa5da366ff7c3cd9cbfd2219946.jpg


Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Pozdrav imam pitanje na nodet sejalici jedna baterija ima luft zamenio biksnu i dalje sta moze da bude za sta sluzi stezac cevaste osovine ovde se javlja luft
c66fdaa5da366ff7c3cd9cbfd2219946.jpg


Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Stezač je drži da ne ispadne. Ako ni stezač ne može da drži osovinu onda se mora napraviti novi stezač. Ja sam to rešio ovako:
IMG-20200125-164249.jpg
 
U hvala ti i ja cu tako doduse mislim da ga zavarim sa autogeni da pecnem jer ima zazor u stezac koliko vidim

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Jedno pitanje.koja je vrednost utegnute 6-redne olt pneumatske sa hidraulicnim markerima,bez luftova,biksnovani nagazni tockovi,garazirana,prvi vlasnik?ima i 7-mu bateriju.
 
Sta moze da bude problem pogonski lanac zategnut i samo se olabavi u radu vidi se kako visi i posle par metara se ponovo zategne, opruga od zatezaca lanca je citava? U pitanju je agria sejalica
 
kolege imam one depozitore za superstar, da li bi mogao i vestacko djubre sitna granulacija,kroz te depozitore ?
 
Pošto sam prošle godine fest na.eb'o zbog prepunjavanja baterija, za ovu sezonu kupljeni češljevi.Komad je 450 dindži a snimak je tu da se vidi procedura montaže pošto smo diskutovali o tome ali niko nije znao gde se tačno i kako montiraju.
 
Meni je to pravilo problem na jednoj bateriji prve godine, kupio sam češljeve i nikad ih nisam namestio pošto se to više nije dešavalo.
 
Može da se ugradi veća donja remenica i time povećaju obrtaji turbine pa će vakum biti jači.Kod mene je taj sistem pošto je sejalica bila 12-redna pa ako se pretera sa obrtajima kardana spljošti razvodne cevi, pravi džumbus sa semenom...mora da se vodi računa i skoro na ler gasu seje.
 
Moja je sa 4 reda. Tri godine stara... Dve sekcije su ok I dobro seju, ali kod druge dve ponekad vidim prazno mesto na ploci. Ploce su 22 rupe, 4.5mm. Vozimo je sa rakovicom 65. Imam utisak da mora pun gas da bi to islo kako treba
 
Po mom misljenju Rakovicino vreteno je sporo za tu rabotu.
Ja sejem sa plocama 22 rupe i promerom 4,5mm Imt 540 je uparen sa nodetom, obrtaje idem malo iznad 540, nije cest slucaj ugledati praznu rupu, tako bar tvrde ovi sto idu iza
Remenica je standardna.
Kad budem menjao ploce svakako cu uzeti sa vise rupa, bas ovo o cemu Matic prica, nisam odusevljen preciznoscu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh