Pneumatske sejalice za kukuruz

Andro, ja sam kupio cetvorednu Maju ove godine, za nju postoje fabricke ploce za soju od 70 rupa i zbog sirine plasticnog prstena ne postoji mogucnost montaze ploca sa dva reda rupa. Ono sto je moguce je da trazis da ti dodaju jos jedan dodatni zubcanik (doplata od 10 eur) na menjac kojim se dobija mogucnost setve soje sa plocama od 70 rupa na 1.9, 2.4cm pa posle 3cm su razmaci koje mozes da postignes sa standardnim setom zupcanika.
 
Poslednja izmena:
Mizxer klijavih zrna!to si zaboravio da naglasis....ove godine moje seme sa tavana je bilo deset puta lepse i uredjenije od semena sa instituta.Bilo je loma zrna bez opne koje nikad nece nici(sa instituta)sad ti meni reci koliko zrna po HA treba sejati?A da ne pricam o losoj predesetvenoj pripremi zemlje,stanju vlage ili manjiku vlage itd....i znate sta bojler je odavno izmisljen.
Sve to stoji, samo će biti velika razlika između sorti i od godine do godine. Na primer, prosle godine sam svu soju sejao na 70cm i 3 cm u redu, save je otislo 45 kg/j a valjevke 37 kg/j, a ove godine save 50 kg/j a valjevke 52 kg/j. Što znači ako se seje po kilaži biće velikog šaranja.... :ppozdrav:
 
Ima li neko da prodaje ovakve baterije,ili da zna gde ima?

Picture040-3.jpg
 
Zbog takvih sejalica su izmislili to brojanje zrna na metre,a ne izmedju dva zrna.Svako radi i kupuje ono sto mu volja.
 
Kompjuter od moje sejalice lepo pokazuje i isejan sklop biljaka po ha i za svaku bateriju ponaosob teoretski na koji razmak seje posto je razlicita ugaona brzina semena usled razlicite kalibraze i mase. Razlika u kukuruzu po kompjuteru je +- 5%.
 
Ako bude dovoljno kise nece biti problema.Nasa zadruga ove godine kolko znam sve tanjira,posto nista nisu orali jesenas,ili mozda nesto jako malo je orano.Znaci sada ide teska tanjiraca na oko 20-25 cm valjda,i drugi put plice i onda seju,juce sam video kako tanjira,iza se sve prasi,ova kisa sto je bila pre neki dan to je padalo samo gde oblak zahvati,ocigledno nije napadalo dovoljno u najveci deo atara.
 
Arkadije, javi, ako ne zaboravis, rezultat takve setve posle tanjiirace.. Živo me zanima hoće li tu biti nešto i kako će to izgledati.. Čekam nekog sa takvim ogledom, jer imam neke njive peskuše, probao bih bez oranja..
 
Arkadije, javi, ako ne zaboravis, rezultat takve setve posle tanjiirace.. Živo me zanima hoće li tu biti nešto i kako će to izgledati.. Čekam nekog sa takvim ogledom, jer imam neke njive peskuše, probao bih bez oranja..
Ja sam 2010 na nagovor druga posejao 5ha drzavnih pod tanjiracu prosao dva puta pripremio i posejali sve u istome danu,a bio je 26.04 i veruj mi nikada bolje nisam prosao sa kukuruzom imao sam 4 vagona jus zrna a hibrid je bio ZP434!
 
Nazad
Vrh