Pneumatske sejalice za kukuruz

Najlakse je reci obidji je u sirokom luku,ali napisati zasto je poenta kao sto je napisao Vladimir.
Naprimer mene zanimaju konkretni nedostaci zasto je toliko losa,mozda nekom i nodetka nevalja sto neznaci da je losa sejalica.

- - - - - - - - - -

Radi na principu vakuma kao i nodet
neki je kude,neki su zadovoljni
Bravo komso,e to i mene muci,podeljena misljenja,nigde konkretnih opisa
 
Pa i ja sam svoju pola preradio da bi bila sijacica,poslije nje kupio gaspardo i sijala cetri godine bez kvara i prije par veceri stavim ju na oglase i ujutro prodam skuplje nego sto sam platio
 
Ako laze koza nece rog,pa tako i ovde cena kaze odnos IMT-Bekerica ili Olt-Nodet,ako malo ispratite oglase vidi se koje duze stoje i koje su jeftinije.
To kod nas nije merilo,i golf 2 i danas ima cenu a to je kanturina od auta sa 1,6 dizel motorom na kojem glave pucaju samo tako,ili naprimer 539 kosta kao da je napravljen od zlata a 540 je jeftin a ja sa 540 jedem za rucak 539.Pratim oglase i mehanizaciju,kod nas se sve gleda jednosmerno.
Da se vratim temi,kod nas ima dosta nodetki i skoro svi seju katastrofalno,zato i pitam za IMT a i zbog moguce zamene za auto.....
 
@vladimir92,za dubinu prvi put čujem da posatoji problem to se jako lako našteluje,a što se tiče po dva zrna,to je isključivo do skidača semena,koji su kao što sam rekao malko komlikovani ali kad se dobro našteliuje nema po dva zrna sigurno.
Mare nije isto ravnica i strana.Po ravnom poseje prilicno na jednaku dubinu,ali cim je njiva malo nakrenuta ili strana,jedna vrsta posejana na 5cm,druga na 2cm ili ima semena na povrsini.
 
Kod nas Nodetka seje katastrofa,sa rakovicama koja je spora na kardanu treba patos gas da bi drzala seme,a posto se kod nas zemlja ne prosipa i ima jako puno dzombe i ako nema patos gasa nodetka ispusta seme preko svake dzombe ako se popusti gas,to sam zapazio kod svih da imaju problem,gde je lepo uradjeno i zemlja kao pesak u vojvodini ona poseje izuzetno i netreba toliko gasa.
Kakva je turbina na IMT,snaga,moc da zadrzi seme?
 
Mirko prodavao sam i Bekericu i Olta,takodje i kupovao tako da ovde ne gresim.

Bekericu i IMT možeš donekle da porediš samo po ceni i tu je IMT jača sa cenom i po ničem drugom ih ne možeš porediti.Napiši pošto su setvene ploče za bekericu.

Poslednji savet koji sam dobio pre kupovine je bio od čoveka koji je radio oko 100 jutara(ako je on slagao mene lažem i ja vas) i sejao sa njom,i on mi je rekao samo je treba dobro naštelovati i ima da radi sigurno dobro,i dubina i sklop,tako sam i uradio i nema greške a moja je 96 godište.To isto i ja sada svima govorim i toga se držim.Ako ne znaš da je našteluješ ili nešto nije ispravno ne znači da ne valja cela sejalica.Da je IMT brljao u nekim serijama u to sam siguran,ali to se nemože generalizovati.Što se tiče brzine idem Ursus-om 355 kukuruz 3 brza,i soja 2 brza.Ko ima ursusa zna kolika je to brzina.

Još da napišem što se tiče dubine vrlo moguće da neki imaju problem ako nemaju sisice za podmazivanje na čaurama baterija,da posle nekog vremena baterije zapeknu,i ne kopiraju teren kako treba,to jest ne postižu zadatu dubinu,kada je podmazana,dubina je bez greške.

- - - - - - - - - -

@mirko 015
Jel ti misliš da kod nas nema brda,kod mene od pola sela počinje takozvana Telečka visoravan (pogledaj malo po googl-u) razlika u donjem terenu i gornjem (koji je početak telečke visoravni) je oko 20 metara,pa ti sad vidi da li je sve ravno.
 
Malo mi sad sve ovo nerealno,ili su apetiti ljudi da seje u milimetar ili je svaka druga toliko losa.
Po vasim pricama o sejalicama sto citam u ovoj temi ova mehanicka Maksikor moze da se svrsta u klasu najboljih sejalica na svetu,obicno nemaju nijedan kvar za 50 godina koristenja.Ona kosta u nemackoj i poljskoj polovna minimum 1500 eura pa na gore,a u srbiji 300 eura pa na dole.
23tpfg3.jpg


Da se vratimo IMT-u,jel ona ima setvene ploce kao nodet?
 
Poslednja izmena:
Nisu iste ploče kao na Nodetu. Što se tiče turbine na IMT nije sigurno bolja o Nodetove ali završava posao. Pričam iz sopstvenog iskustva jer imam IMT više od 10 godina. Ove godine me strašno iznervirala. Nisam spustio one trouglove za sklanjanje busa jer sam se bojao jake kiše i onda sam imao situaciju da ponegde seme bude prekriveno busama a ne sitnom zemljom (srećom sve sam povaljao posle setve tako da na kraju nije bilo loše). Mislim da se kod IMT-a ove dešava zato što ima široke nagazne točkove koji čepaju i vraćaju u brazdu buse koje razgrnu ulagači. Kod Nodetke se ovo ne dešava jer ima uže nagazne točkove koji ne vraćaju buse u brazdu.
 
Poslednja izmena:
@mirko 015
Jel ti misliš da kod nas nema brda,kod mene od pola sela počinje takozvana Telečka visoravan (pogledaj malo po googl-u) razlika u donjem terenu i gornjem (koji je početak telečke visoravni) je oko 20 metara,pa ti sad vidi da li je sve ravno.
Nisam se ja zalio,kolega Vladimir je pisao za brdo i problem IMT-a,kod nas ih nema,samo mehanicke:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da ispravim,ovo je sejalica Kleine maxicorn :ppozdrav:
E sad da ja tebe ispravim to je Franz Kleine Maxicorn:osmeh:sejalica br.1 u Poljskoj(oni su uradili kopiju Maprozet S-100) i vecem delu Nemacke je jos uvek aktuelna,koriste je ljudi koji su 100 puta jaci u poljoprivredi od nas,a mi ove sejalice bacamo na otpad ili se prodaju za smesne pare zato sto je komsija kupio nodetku pa moram i ja.
 
Ovu je OLT sklopio,oni su je samo sklapali i ubacivali plasticne kutije da je olaksaju ali nije to neka pomoc,sejalica 4 reda je jako teska,890kg.
Necemo u OFF,ipak postoji adekvatna tema za mehanicke sejalice.
 
Ja sam imao tu maxicorn i koristio je za sejanje soje, nije loša samo brzina setve jako mala i pošto svaka baterija dobija pogon sa zadnjih točkova preko lanca ako ima žetvenih ostataka oće da spane lanac...
 
Da,to je mana,6km/h je ta pozeljna brzina.Meni do sad nije spadao lanac,postoji zastitni lim koji je obicno kod svih skinut.
Na koji razmak u redu si sejao soju s njom?Ja jos nisam probao,samo kukuruz.
 
Nazad
Vrh