Pneumatske sejalice za kukuruz

Ta treca spora je do sejacice nikako do traktora.
Sejao sam u kombinaciji 539 i bekerica 4 reda samo malo u drugoj za probu vuce je i ne oseti istina traktor ko metak dobar.
 
O preciznosti nodeta , olta agrije .
Zapaziosam da mi moja sejalica naj preciznije seje sa plocama koje sam dobio uz nju , na njima pise NODET i sa njima seje skoro milimetarski dok sa metalorad plocama oce da slaze i po vise od centimetra , nekad i 3-4 puta vise
 
Rale 83 je potpuno u pravu. U Nodeta iskljucivo da se stave ploce Nodet . Jer te ploce nove kostaju oko 100e komad , dok ove sa pijace 10 e komad. To mi i brat reko da sa ovim pijacnim nece da radi sejalica.
 
Oce da radi al ja mislim da nisu dovoljno precizno izbusene rupe na plocama nasih proizvodjaca ( ja koristim i metalorad ploce) i da zbog toga pravi oscilacije pri setvi .
NPR sejes sa 22 rupe i ista greska se ponavlja na svkom 22 struku sto me navodi na zakljucak da je greska u ploccama
 
@ Dragan 82

Vraga neće, samo treba malo bolje naštelati....

NPR sejes sa 22 rupe i ista greska se ponavlja na svkom 22 struku sto me navodi na zakljucak da je greska u ploccama

Može i u prenosu da je negde da zapinje pa poskoči ploča uvek na istom mestu...
 
@Petar84, sa kojim brojem obrtaja kardana ideš? Probao da povećaš broj obrtaja.

Radio sam na 1500-1600 obrtaja,e sad ne znam da li je bilo pametno povecati broj obrtaja,jer je na T 40 2000 obrtaja maksimum,pa to nisam pokusavao.
Nego da pitam jos nesto,ako neko zna,imam i ploce od 5.5 milimetara,ali one imaju 18 rupa,pa mi nije jasno zasto je u originalnoj knjizi za sejacicu,za plocu od 18 rupa naveden broj biljaka po hektaru samo do 60 cm medjurednog razmaka?nije navedeno za 70....
 
Poslednja izmena:
@ Dragan 82
Može i u prenosu da je negde da zapinje pa poskoči ploča uvek na istom mestu...
A onda uzmes plocu i stavis na 2 bateriju i potvrdis teoriju , svake godine reduktore rastavim operem , pregledam , napunim novom mascu i sklopim .
Imam 3 para ploca pa se razlike vide :osmeh: tako da sam poprilicno siguran u svoju teoriju, greska od 1mm moze da se manifestuje u setvi kad se seje na 30 cm i vise od 15 mm
 
Pa koliki je broj obrtaja kardana, pri tim obrtajima motora? Ja idem na 577 sa oko 600 o/min na kardanu, a motor vrti 1800,brzina 5,5 km/č, i tad najpreciznije radi, a lepi seme ko luda, pa su skidači na 12-15 (ploče sa 22 rupe od 5,5mm), nema ni praznih mesta, a nelepi po dva.

---------- Poruka napisana u 21:42 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

Što se tiče ploča, ja sam uzeo Metalorad, jer mi deluju najpreciznije odrađene, a i rade dobro, sem što mi je otpalo par mešača :sta:.
 
Sad to vec ne znam napamet,tarktor je u Subotici,a ja u Bg-u,trenutno...Moracu to da proverim,a kod mene su te skale sa podeocima skroz izbledele i ne vidi se nista.
 
A onda uzmes plocu i stavis na 2 bateriju i potvrdis teoriju , svake godine reduktore rastavim operem , pregledam , napunim novom mascu i sklopim .
Imam 3 para ploca pa se razlike vide :osmeh: tako da sam poprilicno siguran u svoju teoriju, greska od 1mm moze da se manifestuje u setvi kad se seje na 30 cm i vise od 15 mm
Nemoj mi samo reći da ti predstavlja problem 1,5cm na 30cm... to je "čak" 5% odstupanja.....
 
Nego da pitam jos nesto,ako neko zna,imam i ploce od 5.5 milimetara,ali one imaju 18 rupa,pa mi nije jasno zasto je u originalnoj knjizi za sejacicu,za plocu od 18 rupa naveden broj biljaka po hektaru samo do 60 cm medjurednog razmaka?nije navedeno za 70....


Jos jednom da pitam,zna li neko?
 
Nazad
Vrh