Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja bi to da sam na tvom mestu odma pustio u serijsku proizvodnju, pa po paprenoj ceni prodavao....:osmeh:
 
attachment.php



0ko 25 000din ulozeno u nju, za 64kj ni jedan kvar, ni cigara nije precvikana, vredelo je uloziti, ceka je jos oko 100kj, ako prodje bez kvara ostavljam je jos jednu sezonu:osmeh:
a naj vise sam zadovoljan sto sam premestio menjac sa strane, ranije sam tocak morao zaskakivati..
 
Neću krenuti u serijsku proizvodnju ovog alata jer je ružan ali pošto je bilo više privatnih poruka vezanih za podešavanje Becker sejalice odnosno dizne (šobe) zato ću ovde naisati kako se podešava.
Dizna se tako podesi da rastojanje od setvene ploče bude od 2,2 do 2,5 mm.To se radi tako što se menja debljina zaptivača na dizni da se približi ili udalji.Kod novijih dizni postoji i otvor na dizni za rasterećenje čiji je prečnik 5,5 mm i nalazi se na 25 mm od gornje ivice dizne.Još da ponovim ono što većina zna da se ne proverava izbacivanje semena ako nije uključena turbina jer dolazi do loma semena i oštećenja dizne.Setvene ploče od kukuruza obavezno pre setve očistiti od ostataka Furadana od prošlogodišnje setve.Nikako ne preterivati sa nadpritiskim nego proveriti zaptevenost poklopaca kutija i dizne i dna kutije.Nadam se da će nekom ovo pomoći.
 
I da dodam da je radni pritisak za kukuruz 0.08 bara,a soju 0.1 bar nikako 1.2-1.4 kao na slici u upustvu.
Juce smo zvizdali 6kj,ja sam sve posejao cale je napravio krug dva dok ja proceprkam po zemlji da vidim raspored i zadovoljan sam,no imam i mali problem IZBIJACI NISU dobri i zna da ostane delic kukuruza zapusen u rupi i tu ili bude prazna ili bude 2 semena 'bem li ga zasto,znaci do godine moram nabaviti bolje izbijace da ne bih morao komadom zice da procackam rupe al ni to nije tako tesko 2X na dan jednom kuci i jednom na njivi,da sejem usluzno kao sto su meni sejali boleo bi me paja i picio bih ovako.
Nagazni tockovi su ostali oni uski za repu i necu ih menjati ni do godine,mozda za neke par cm sire jer sam juce napravio zagrtace,prvo smo jedan dan sejali sa par vrsta zagrtaca i kad smo videli koji najbolje rade onda smo sve napravili takve,posejali u petak u vlazno,juce sejali u vlazno i padala kisa tako da ce biti dobro i kako mi se cini nece iz aclije jer nije losa kao sto neki pricaju.
A ima i nacina da se ne cuje zvizdanje u kabini. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Imao sam problem sa jednim kardano tj.sa kardancicem,treba mi informacija gde mogu da nabavim plasticnu okruglu kajlu,splentu ili vec kako se zoveod 6mma duzina ne manjaod 50mm,moze i duze pa cu je kratiti.?
 
Meni jedna baterija pravi problem na radnom pritisku...Oduvava mi skoro sva zrna sa ploce.Smanjenjem radnog pritiska sejala je tacnije,sve dok ga nisam spustio na citavih 0,03 bara.Nije bilo posledica na tom pritisku,cak hje sejala veoma precizno,proveravajuci posejano zemljisteCitajuci Bojanovo izlaganje,mislim da je dizna suvise blizu ploce i da je to problem zbog cega izduvava sva zrna sa ploce.Interesantno je da nemam problem sa sejanjem suncokreta sa istim(kukuruznim plocama)iako je zrno mnogo lakse od kukuruznog.
 
a meni se bas svidjaju:haha: salu na stranu, ta creva su jos sa sejalicom dosla i kao nova su, a malo zgadno izgledaju jer je cale vezao te nailone zbog raznih ostecenja, pa verovatno zato i traju 30god. a mozda je i emotivno vezan za te nailone pa nisam hteo da mu kvarim volju:haha:

MONTOYA samo desni tocak daje pogon sejalici gde je sve izremontovano, a od tih kutija ni malo nece znaciti kvalitet setve.
jos jedna stvar, musterije bi pomislile da sam promenuo sejalicu, pa im nebi bilo sve jedno, jer ova radi kao sat...
 
kruska, ona skroz levo je letnja i puna je cveta, a ove bas iza sejalice viljamovka i jos neke jesenje, tek pocele da cvetaju...

peet@ calac specijalac, on ako ne veze kanapom, kao da nista nije uradio, bez kanapa i brise ne ide ni u banku :haha::ppozdrav:
dadada i toga je bilo, pa sve vide ljudi...
 
Ljudi pukao mi pogonski lanac (siroki) na nodet sejalici pa ako neko zna gde u Pancevu mogu da ga kupim. Ili lanac ili polu spojku i spojku pA bi ga nastavio za toliko sto je pukao samo da zavrsim setvu bas sam u cajtungu sa vremenom s obzirom da dolazi uskrs a posle toga i kraj mog godisnjeg odmora. Ako neko tacno zna bio bi mu zahvalan. pozzzz
 
Ako se ne varam to je lanac od 1/2 cola i pase od Tomos motora lanac i imate ga i u radnjama za biciklove.

---------- Poruka napisana u 20:53 ---------- Prethodna poruka je at 20:18 ----------

Evo i moje masine na sejanju ogleda,dotle nisam bio isprljao ruke.
Vidi se da ima nekoliko zagrtaca tj nekoliko kombinacija.
06042012322.jpg

06042012323.jpg

A ovde su napravljeni svi isti na osnovu pobednickog na konkursu po nekoj mojoj ideji i viziji,mogu reci da odlicno sluze svrsi i lepo rade sad cu za vikend ici da sejem soju pa se nadam da cu moci lepo da islikam sve u detalje.



A evo i raonika koje sam dobio na poslugu i ovim putem se zahvaljujem clanu "Fendt 176 black beauty"
09042012331.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh