Pneumatske sejalice za kukuruz

Evo šta sam majstorisao protekle dve-tri nedelje, kad dozvoli vreme :cool: start
270320121307.jpg

img1382.jpg

img1379.jpg

slike su od pre par dana
 
Moze to sve i drugacije da se resi : da se postavi manje bure npr200l na sejalicu m a pogon pumpe da ide preko hidro motora , a hidro motor da se postavi iza vratila sejalice.
Inace na ovo sto je tesla uradio , ja imam samo reci hvale .
 
Gredu sam napravio od sečenih flahova po meri, 2 x 111x5x900, 2 x 71x5x900 (za jednu), zavario u H, i zatim "pasovao" da ide lako, kasnije ću ugraditi hidrauliku.
Depozitori, oni veći dva komada, su sa po tri izvoda svaki, za veštak PORED reda ( ovo PORED, je da se neko nebi ZAJ..., jer će skupo platiti školu, kao ja i još neki), planirano je da se seje UREA, ali po potrebi se može koristiti NPK.
Ovaj na sredini manji depozitor je za insekticid u prahu ili sitnim granulama, probaću dali će raditi na izduvu velike turbine, jer je fabrički povezan na posebnu malu turbinu, koju ja nemam, planiram da koristim Force 1,5G, na ogledima je imao ubedljivo najveći efekat na zlaticu, jedina mana mu je cena.
Prskam u trake sa Acetohlorom 0,5l po kj plus 0,3l po kj Terbutilazin (ili neka druga zamena za Atrazin), doza je umanjena za 60% u odnosu na celu površinu - ušteda, plus prednost što idem sa 90l po kj, što bi bilo kao 225 po celoj površini, i uzput dizne su tako nameštene da se vrši plitka inkorporacija, i gubitak od isparenja je zanemarljiv.
Kardan ide ispod traktora, ima dva kućišta, i pogon preko lančanika pozadi.
Ovako je ravnomerno opterećen traktor.

---------- Poruka napisana u 22:40 ---------- Prethodna poruka je at 22:36 ----------

Do prošle godine sam radio sa 4 reda, sa prskanjem i đubrivom, ali je bilo adaptirano na IMT555. Ovako kompletirano IMT555 nemože da podigne ni bez semena i đubriva :haha:.
 
Nazad
Vrh