Pneumatske sejalice za kukuruz

A soja pri toj brzini ispada iz sejalice u vidu sačme a ulje ide posebno, pa zato može da seje tom brzinom, a da ne zariba sejalica...
 
Interesuje me da li neko radi sa depozitorima za djubre na Nodetu/Olt-u? Kakav je sistem: original Nodet ili Agriin ?
Zanima me kakva su iskustva: kako se ponasaju ulagaci (obicni ili diskosni), na koliko sve kg/ha moze da se podesi menjac....
Slicna pitanja imam i u vezi sa uredjajem za insekticid?

Minđušar,

Može neki info u vezi te Agriine sejalice u kontekstu mog prethodnog pitanja?
Hvala.
 
sve...
Da li već imaš iskustva sa đubrenjem u setvi?
Obzirom da Agriinu tek sad kupuješ, kakve imaš informacije koje sve količine đubriva/ha mogu da se podese na menjaču (da li može i ispod 100kg/ha)?
Kakvi su ulagači, mislim da reče da su diskosni, do koje dubine mogu da idu, da li su nakačeni na neke S opruge pa na gredu ili su na paralelograme(pa na gredu) pa mogu da kopiraju teren ?
Koje đubrivo planiraš da unosiš ?
Možda budem imao još koje podpitanje...
 
Nemam lično iskustvo sa đubrenjem u setvi,količina je do 200kg/ha,diskosni na paralelogramu,bez kopiranja,dubina treba da je plića ili jednaka sa dubinom setve,stim da đubrivo ide pored reda na 5cm,unosiću EUROFERTIL
 
danas je razbucali, sutra ce biti zavrsen posao...

attachment.php

attachment.php
 
e sto uhvati u kadar heder od laverde :haha: ... u Agrocesli
1hukoh.jpg
ne znam kakav bi bio ovaj visoki setveni aparat u setvi repe :sta:
 
Dobro, prosle godine sam gledao njuvu sto su sejali sa njom i dosta je precizna. Kod Gasparda mi se cini da su kutije jos vislje a i nekako mi je Matermacc-ova finije uradjena
 
Sve su to sitnice u pitanju. iskreno matermacc sam video na par slika, i kod corica u Basaidu al samo na 2 minuta, nisam bas previse zagledao.
 
Nazad
Vrh