Pneumatske sejalice za kukuruz

To ako neznaš da držiš pravac kad traktor ide sporije to je do tebe a ne sejačice a ja lično najveću parcelu sam sejao od 24 kj nisam ulazio u veće površine tako da mi brzina setve neigra veliku ulogu stotinak jutara godišnje posejem i sve stignem na vreme pa nemoram ni da žurim e sad vi koji radite mnogo više vi svakako treba da gledate i na brzinu. :osmeh:
 
De bre pola sejacice,treba 7 sarafa da bi ce ploca zamenila.
1 saraf raonika,3 sarafa sa dekla setvenog aparata i 3sarafa sto drze plocu,ne treba ih ni odvrtati samo popustiti. Sve u svemu ako ne zapekne treba max pola sata za zamenu 4 ploce.
 
NA dali su ti rupe na ploči od soje iste dubine i prečnika kao na ploči od kukuruza?
 
Evo i ja sam u poslovima oko remonta sejalice....

110vpdl.jpg


hrkkz6.jpg


2co649v.jpg
 
Ovako sa slike bi rekao da izlaz na kukuruznim je za par mm veći nego kod sojinih znači da nisu iste kao kod mene jer kod mene je izlaz isti pa sam ja napravio da mogu da sejem i jedno i drugo na iste ploče samo prebacim lanac tako da netreba pola dana za menjanje ploča ( kako kažu ) već minut dva dok otpustim španer i opet zategnem. :ppozdrav:
 
Nego jel zna neko gde u NS-u ma guma da se kupi za dihtunge da metnem nove kod kutija i soba-duvaljki i to moram novo.

---------- Poruka napisana u 21:17 ---------- Prethodna poruka je at 21:16 ----------

Imam i one za repu,ako ih ne prodam a ne verujem odnecu ih do godine nekom majstoru da razbusi rupe pa probam sa njima da sejem,polako dok se uhodam.
Koliko ti rupa imaju ploce ?
Kukuruzne MISLIM 24,a sojine sigurno 36.
 
Nego jel zna neko gde u NS-u ma guma da se kupi za dihtunge da metnem nove kod kutija i soba-duvaljki i to moram novo.

---------- Poruka napisana u 21:17 ---------- Prethodna poruka je at 21:16 ----------

Imam i one za repu,ako ih ne prodam a ne verujem odnecu ih do godine nekom majstoru da razbusi rupe pa probam sa njima da sejem,polako dok se uhodam.
Koliko ti rupa imaju ploce ?
Kukuruzne MISLIM 24,a sojine sigurno 36.

Prostor se zove radnja u Temerinskoj ulici od Cubike pa 200m prema centru sa te strane,u dvorištu je radnja
 
Mindjusar hvala za info,moram sutra otici da to kupim ako stignem pa za vikend mozda opet kuci da je ofarbam i izmenjam te gume na kutijamamdole.
 
Vidi to je malo komplikovano objasniti prvo imaš li na poklopcu menjača sa unutrašnje strane tabelu ako imaš na njoj ti piše raspored zupčanika i razmak u cm za odredjenu ploču. Moraš da izbrojiš koliko zuba imaju zupčanici ovim redom na točku dole to je oznaka z1 zatim veza sa lancem od točka do osovine gore to je oznaka z2 zatim gledano od nazad sa desne strane pored menjača imaš dva zupčanika i španer , donji zupčanik je oznaka z3 a gornji z4. To je prvo što moraš da prebrojiš pa da praviš kombinaciju za setvu. Sad to deluje komplikovano ali posle pola sata sve ide rutinski npr za soju ploče 36 rupa treba z1=22 zuba, z2=15, z3=25, z4=15 i menjač na peticu i to je 3 cm razmak. Evo ako sam uspeo malo da objasnim .
 
Znaci samo skidam Z1,Z2,Z3,Z4 i pravim im kombinacije medjusobno za rastojanje kako da kazem...krupnije oko 20cm pa onda gore na menjacu pomeranjem pravim dal ce razmak biti 18-20-22-24-26cm,ili za soju podesim "sitni" razmak od prilike 3cm pa na menjacu samo stelujem 2.6-2.8-3-3.2-3.4... ? Prosto k'o pasulj. :osmeh:
Kapiram,zapravo nisam ni stigao dotle u knjizi,pa ovako cisto preventivno da pitam jer je polako redom ucim volim da ZNAM nesto i kako da podesim,a ne da mi drugi podese a ja kao konj samo tako da sejem i ne daj Boze nesto da se pomeri ja kao magarac u magli...
 
Ukoliko nemaš zupčanik sa pravim brojem zuba ima čovek u Kisaču koji pravi po narudžbini.
 
Jeste da nije u kontekstu teme ali Torpedo od Gospodina Mindjušara može da ide tom brzinom jer je aerodinamičan i otpor vazduha cw je manji nego na formuli 1.Zato on postiže te brzine u setvi.
 
Nazad
Vrh