Pneumatske sejalice za kukuruz

Gospodine Paorpaor,
pa to je ekipa za spejs šatl, a ne za ovakvu primitivnu sejalicu.
 
Bio bi dobar. Svi kazu da je jako precizna. Kako Gaspardo radi repu u nasoj zadruzi?
Nama seju gaspardo sejalice repu vec nekih desetak godina.Prvo su bile 6 redova sa diskovima ,a zadnje 4 godine 12 redova sa raonicima bez diskova.Seju repu odlicno ali raspored zrna bas nije odlican,dobro to zavisi i od brzine setve.Recimo drug moj radi u mk agrounija i oni imaju kuhn sejalice i kod nje je raspored zrna bolji ali brzina setve ne prelazi 5km.Pre dve godine sejala mi je monosem 12 redova sejalica raspored zrna odlican ali setva bila katastrofa morao sam seme motikom zatrpavati na mestima,ovu pricu moze clan Mica967 da potvrdi.
 
Sejalica je izremontovana... Evo slike:

5ez7uc.jpg


34q0i89.jpg


vwvadz.jpg
 
Jel imate broj od coveka iz Kisaca koji pravi te zupcanike ?
Ili ima mozda neko zupcanik sa 25 zuba ??
Ja imam 2 sa 15 zuba i 2 sa 22 zuba,odnosno imam jedan od 22 zuba viska,a fali mi jedan od 25 zuba.
ALZ-metal Kisač vl. Čeman Jan na ulazu iz Rumenke sa leve strane tel. 021/827-332. Jedno pitanje jesi li ploče posebno poručio ili si ih dobio uz sejačicu?
 
Hvala ti,ali mi je javio clan Kockasalascenej. :osmeh:
Ploce su posebno narucene. Imam od repe sto sam dobio uz nju.

---------- Poruka napisana u 10:26 ---------- Prethodna poruka je at 10:24 ----------

Evo sad sam zvao i gospodja kaze da nemaju nikakve metalne samo neke plasticne. ::samo bes::

---------- Poruka napisana u 10:33 ---------- Prethodna poruka je at 10:26 ----------

Zvao sam i Agro art javila se gospodja,zapisala sta mi treba i rekla nazovite za pola sata-sat da ne idem sad u magacin zbog jednog lancanika ...
 
Vidi moraš da pričaš sa gazdom i da mu objasniš šta ti treba gospodja zna samo ono što ima na lageru a te lančanike pravi posebno po porudžbini ona zna za plastične a oni su za nodet što nema veze sa ovim. Pravi sigurno ja sam prošle godine menjao 4 komada on je pravio i u sredu idem da poručim još dva koja su dotrajala.
Imaš li broj za ploče i gde su rađene.
 
Koliko si placao po lancaniku ako se secas ?
Nasao sam jednog u oglasima trazi mi 1800din i da ga cekam u toku nedelje da napravi sto mi deluje malo suludo.
Uzeo sam od Tibora iz Beceja ili Novog Beceja cena je zvanicno 35e s tim sto sam ja jedno 2 meseca pre sezone bio narucio 8 komada pa mi spustio cenu malo. 0638334049

---------- Poruka napisana u 10:40 ---------- Prethodna poruka je at 10:38 ----------

P.S. Jel znas koji je to lanac (oznaka,velicina,korak) kako se oni oznacavaju oko njih nemam pojma.

---------- Poruka napisana u 10:41 ---------- Prethodna poruka je at 10:40 ----------

Inace kupio sam juce na Najlonu za 100 kinti tabelu za razmak zrna,prosto k'o pasulj sto se tice podesavanja. :osmeh:
 
Za lanac nemam pojma ja mu odnesem lančanik i kažem da napravi ovaj korak ali sa npr 25 zuba on zapiše i odmah izračuna koliko košta a za cenu sad već se nesećam pitaću starog ako se on seti poslaću ti a sa Tiborom sam juče pričao na vašaru u Temerinu traži 35e po komadu.
 
Onda ne trazi puno s obzirom da je sezona pocela,obicno na vasarima traze 50e za te "home made" a original 100evrica.
Zaptivke gumeme su 5e po bateriji u Agro artu,ima na kraju da me izadje ....
 
Ja mislio da samo radi ploce,sad cu da ga zovem mozda ima i zupcanike pa da mi sve posalje ako ima.

---------- Poruka napisana u 10:58 ---------- Prethodna poruka je at 10:55 ----------

Nema sad sam ga zvao,ima samo one za poklopce kutija oni su 15e komad i ne trebaju mi za sad.
 
Pa jel nije rekao čije mu je bilo ono od juče imao je i donji od kutije i onaj na sapnici (duvaljka) imao je i duvaljke i tri vrste izbijača semena. Pošto kaže da nema verovatno je od nekog drugog. Ko im ga zna natrpaju svašta samo da se vidi a kad ti zatreba ti se misli . :sta:
 
Ja mislio da samo radi ploce,sad cu da ga zovem mozda ima i zupcanike pa da mi sve posalje ako ima.

---------- Poruka napisana u 10:58 ---------- Prethodna poruka je at 10:55 ----------

Nema sad sam ga zvao,ima samo one za poklopce kutija oni su 15e komad i ne trebaju mi za sad.
zubčanike imaš najpovoljnije u Šapcu NOMEX 015/342-532
 
Nemaju ni oni od 25 zuba imaju samo od 26.

---------- Poruka napisana u 16:59 ---------- Prethodna poruka je at 16:26 ----------

Narucio sam od 25 zuba za celih 300dinara,samo srce malo da se prepravi,a oni sto hoce 15-20e nek traze i dalje. :osmeh:
 
Prilikom setve soje sa Nodet sejalicom sa plocama od 120 rupa zna li neko iz iskustva dali je preciznija setva odnosno razmak izmedju zrna ako se skidaju usmerivaci zrna? Inace Sejem Balkan na 3.8 cm.
 
Nazad
Vrh