Pneumatske sejalice za kukuruz

Vrata od pušnice otvorena da u nju unosite višak delova od sejalice?Jel?
 
Minđušar,

Može neki info u vezi te Agriine sejalice u kontekstu mog prethodnog posta?
Hvala.

---------- Poruka napisana u 10:00 ---------- Prethodna poruka je at 09:58 ----------

Interesuje me da li neko radi sa depozitorima za djubre na Nodetu/Olt-u? Kakav je sistem: original Nodet ili Agiin ?
Zanima me kakva su iskustva: kako se ponasaju ulagaci (obicni ili diskosni), na koliko sve kg/ha moze da se podesi menjac....
Slicna pitanja imam i u vezi sa uredjajem za insekticid?
 
Moram da je sibnem jos bar jednom emajlakom,a mozda i 2x.
Malo sam se zaje** oko procene farbe,za prvo farbanje kupio 2 kile,prefarbao je 2x,a prvu nisam ni celu potrosio tako da cu za drugo farbanje pistoljem uzeti 2kg pa za koliko puta bude.
 
Ja još nikog nisam video da seje soju sa bekericom,a svi imaju ploče,neznam u čemu je fazon,ali svi ti su pre par godina uzeli ili mehaničku za soju ili nodetku
 
Znam ja ljude koji seju,fora je ako imas jednoredne ploce moras ici 3 sporom do 1 brze max,a svi bi 2 brza pa su zato prodali.Kukuruz mose da seje 2 brzom,al soju ni u snu.
Ja ne zurim nigde.
 
NA samo treća spora i ne sikiraj se posejao sam ja preko 300 kj soje sa njom i nema nikakvih problema soja odlična . :ppozdrav:
 
Nikad nisam znao držati pravac sporo (fergusonom 1.brza),ja soju sejem 15km/h nodetkom,rekord mi je šestorednom tabla 56kj za dan,to su momci posle ošpartali za 11sati rada,i ovrli soju jedan dan,al' nije bila extra čista
 
Ja ne mogu dugo da drzim pravac,kad radim prve krugove onda ga uhvatim kao metak,al mi posle koncentracija opada ... tako da ce cale sejati,a ja cu na uvratinama da okrecem tockove radi provere da vidim da li baca na svim baterijama.Za 15-ak kj soje je vise nego odlicna spram cene ako ne racunam moje zivce i ledja. :osmeh:
Ima ljudi sa ovog foruma koji su mi dovoljno pomogli,zapravo da nije bilo njih ne bih ni kretao u ovu avanturu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh