Pneumatske sejalice za kukuruz

op pradon,nisam dobro brojao.
Stric je kupio istu takvu petorednu (samo za soju )(4+1) pa je bila nekih 100 eura jeftinija od šestoredne .Posle sam se ja dogovorio sa mladim gazdom da ipak kupimo 6-orednu subvencionisanu,samo je dobio petorednu a ja dobio bateriju na 4-rednoj .Tako mi se i ova učinila 5-oredna pa mi nešto skupa.
 
da li iko zna ko to u okolini novog sada pravi kutije za veštačko đubrivo za sejalicu ?
 
U Bijeljini 4 redna Agria sa uredjajem za vjestak i elektronskom kontrolom sjetve 10 500 km, onda od toga ima povrat 35% ako je nosioc domacinstva stariji od 35 godina, ili 45%ako je mladji od 35 jahre (to je novina iz ministarstva od ove godine).
 
Moram te ispravit gospdine SOVA nisi dobro procito pravilnik nadji na sajtu za poljoprivredne masine je 35% bez obzira na godine da si registovo gazdinstvo a za izgradnju farmi ili prosirivanje je 45% ako je nosilac mladji od 35g. i da je nosilac gazdinstva vise od godinu dana.
za starije od 35g. je 35%
 
Upravo tako . Mladji od 35 imaju tih 45% ali u projektima tkzv. Kapitalne investicije tako da se tu ne ubraja poljop. mehaniz.
 
Spasoje da samo znaš kolko si blizu istine , evo uveli nam neke "nove" takse u trgovini i poreze , navodno su već bili u vezi dobiti al niko nije plaćo , uglavnom sad prvo skupljaju od privatnika i gdje god pa da onda isplate subvencije.
Ovde jednostavno moraš prvo izgubiti na ćupriji pa da dobiješ na mostu.
 
Jbg, što se nisi javio ranije, ja pazario oko nove godine komplet depozitore sa svim delovima za montažu, plus depozitor za insekticid, sve za 400 Europljana.
 
De,da vas cujem sad!Ovi skoro najavljeni kratkorocni krediti.Ima i do 3 god dinarski,sa manjom kamatom.Da li se pomocu njih moze kupiti masina bilo kojeg proizvodjaca,konkretno Agrijina sejalica ili se ona moze kupiti samo preko Garanc.fonda,ako uopste spada u grupu domacih masina sa nizom cenom 20%.
 
Interesuje me da li neko radi sa depozitorima za djubre na Nodetu/Olt-u? Kakav je sistem: original Nodet ili Agiin ?
Zanima me kakva su iskustva: kako se ponasaju ulagaci (obicni ili diskosni), na koliko sve kg/ha moze da se podesi menjac....
Slicna pitanja imam i u vezi sa uredjajem za insekticid?
 
Nazad
Vrh