Pneumatske sejalice za kukuruz

Ej,te priče da plastični štiftovi i plastični zupčanici traju godinama zadržite za sebe jer su to notorne gluposti i neistine! Pa šta sad ovi ljudi kod mene koji imaju OLT-ove mašine su budale zato što neće ni da krenu sejati bez tih delova u rezervi.I zašto je nešto vrlina ako je bespotrebno,taj plastični štift da je toliko potreban imale bih ga sve mašine,evo npr. moja majevica nema taj štift i evo već 4 god.nije bilo ni potrebe za njim! a koliko si ih ti promenio u zadnje 4 god.?A ako se nešto zaglavi i zaustavi setveni aparat,na majevici imaš spojnicu koja je 150 puta jednostavnija i bolja nego zvono na OLT-u i ona će da čegrta i da ti javi kvar,i nema nikakvog pucanja lomljenja i menjanja delova.I još jedna veoma važna stvar,NIKO ali baš niko koga ja poznajem nije prodao MAJU i kupio OLT a dosta njih znam koji su prodali OLT i kupili MAJU ili to kane da urade.Ponavljam;NODET-OLT je ODLIČNA mašina al nevidim razlog da neka rešenja od pre 50 god.koja su čist promašaj neko naziva VRLINA.

1 nama/srbima (ljudi koji zive na podrucju drzave srbije) nemozes izbiti iz glave MOJE JE NAJ BOLjE
2 od kad sejem promenio sam 2 plasticna stifta
3 od kad imam sejalicu promenio sam 1 lezajeve/biksne tockova i obradio na 1 specijalu , i 4 puta menjao sve ulagace/raonike lezajeve na turbini i kais turbine i busene osovine kroz koje prolaze nosaci federa sa gore postavljene slike
4 sledece godine se spremam za ozbiljniji remont , propade mi sejalica stojeci
 
Ja NIKAD nisam ni rekao da je MAJA najbolja masina nego da je bolja od OLT-a (za klasu) a to i dalje tvdim.Imao sam prilike da radim i sa OLT-om,a vec 4 god. imam MAJU tako da sam potpuno merodavan da sudim,za razliku od nekih koji su probali jednu mašinu i tu je kraj,dalje nevide.Pa šta ti misliš da sam ja lud!? Pa sutra da je prodam mogao bih za te pere da kupim dve OLT-ove mašine u radnom stanju,pa nepada mi na pamet,nebih je dao ni za tri.A ako mi već neveruješ da je MAJA bolja od OLT-a a ti pitaj nekog ko je imao iskustva sa obe mašine pa javi.
 
Maja, zbog lančanog prenosa je mnogo praktičnija.Ostalo je takoreći isto.
 
E imam ja jedno pitanje za iskusnije "majevicine sejace".... Dali se za setvu kukuruza koriste oni prednji nagazni tockovi,sto se koriste cini mi se za repu,ili se fiksiraju zadnji pa se tako seje? Tj dali je baterija na klackalici ili ne? Nadam se da sam jasan sa pitanjem....
 
Kod nas OLT seje od 1984g besprekorno i posejala je hiljade hektara.Kad bude ekonomski opravdano
kupicu bolju(novu),ali to sigurno nece biti Maja.Za sad koristim 2 OLT sejalice(4 i 6 redi) i mislim da nisam ni ja lud.:osmeh:
 
Kod nas OLT seje od 1984g besprekorno i posejala je hiljade hektara.Kad bude ekonomski opravdano
kupicu bolju(novu),ali to sigurno nece biti Maja.Za sad koristim 2 OLT sejalice(4 i 6 redi) i mislim da nisam ni ja lud.:osmeh:
Ma nisam ni mislio da je neko lud ko ima OLT,nego je ispalo da sam ja lud što nisam kupio mašinu sa "vrlinama".Pa nisam ja kupio MAJU zato što je to "najbolja" mašina nego zato što je bilo toliko novca,a da je bilo više novca sigurno bih kupio KUHN ili neki model GASPARDA.
 
Potpuno se slazem i sa bewisom i sa danijelom! S tim da bih ja dodao moje misljenje ako se slazete.... Kada bih imao olt sejacicu verovatno je ne bih prodavao i umesto nje kupio maju jer olt-ove sasvim pristojno rade svoj posao. I obrnuto. Ne bih prodao maju pa kupio olt.... Ali kada bih kupovao i birao izmedju 3 proizvodjaca,kao sto se nas clan @ matkoviczoran1 troumi,sigurno bi na prvom mestu bila maja zatim olt pa onda agria! Ali opet kazem svako ima pravo na svoje misljenje,svako zna sa koliko para raspolaze i svako zna kakva mu je zemlja(kako je obradjuje) i koja je povrsina u pitanju. Sve one imaju mane i prednosti samo je pitanje ko ce sta da prizna i prihvati....
 
KUHN je napredna verzija Nodet-a tj. OLT-a.
Meni se najvise svidja Gaspardo Magica, al preskupa za mene.
 
u tom grmu i leži zec...sejalice su stvarno preskupe u odnosu na traktor i sl.
imam OLT 4 reda, zadovoljava potrebe i zadovoljan sam s njom,naročito posle bekera
kad bi kupovao novu verovatno bih uzeo maju,jer nevidim razlog kupovati novog olta kada je isti kao i pre 25 god. onda bolje ga kupiti dobrog polovnog....
 
I polovne sejalice su skupe naspram cena polovnih traktora. Za dobru sejalicu (2000-2500 evra) može da se kupi dobar Imt 539 koji je i nekoliko godina mladji od te sejalice.
Ne znam zašto je to tako, ipak je traktor komplikovanija i preciznija mašina od sejalice. :sta:
 
ovako je prepravljen raonik na OLT sejalici kod nas...moze da seje duboko 10cm....sto se i vidi
2ntim0x.jpg
 
Nagazni tockovi su razmaknuti oko 1,5 cm,uostalom podesis da da zatrpavaju.
Kad je tvrdo ovakav raonik je dobar.
 
Bekerica i sad pravi nekoliko vrsta baterija ili kako vec da nazovem.
Prvi je isti kao moj,znaci preko 20godina sve kao pljunuto prave i tu su i raonici plici nego na drugim baterijama.
20052011272.jpg

20052011274.jpg


20052011279.jpg

Ova klasicna sa jednim sirokim nagaznim tockom i malo vecim raonikom.

I ovde se slabo vidi ova srednja sa diskosnim ulagacima i 4 nagazna tocka.
20052011278.jpg
 
Ljudi sta mislite o ovoj sejalici,mehanicka lemindova.Nije radila sto se i vidi.Nasao sam u oglasima,pa bih voleo ako neko zna nesto o ovoj masineriji da kaze nesto.Cena je relativno mala,400 eura,pa mi je interesantna.
307yaok.jpg

142h160.jpg

24zystg.jpg
 
Nazad
Vrh