Pneumatske sejalice za kukuruz

Za lepše polaganje semena,precizniju setvu, mislim da je bolji niži setveni aparat.
 
Moram i tebe demantovati i reci da MaterMac sa visokim setvenim aparatom seje preciznije od nodetke bar nekih 20 % .
Moram ti uzvratiti demant, sejale su i jedna i druga na mojim njivama pa pričam iz viđenog. Ima prednosti, ima i mana.

---------- Poruka napisana u 22:56 ---------- Prethodna poruka je at 22:52 ----------

Ali visoki je precizniji po dubini , pogotovo u ne idealno pripremljeno a to je možda još bitnije od razmaka.
To ne pobijam, posebno podebljano.
 
Proletos sam posejao recimo nekih 100 Kj sa Nodetkom i oko 200 sa MaterMacom. Razlika je vidljiva i ja bih vrlo rado voleo da sam i slikao, to jest dokumentovao tu razliku. Kazem 20, a mislim i 50 % bolje seje MacMac.
No, i cena je 5x veca.
 
Proletos sam posejao recimo nekih 100 Kj sa Nodetkom i oko 200 sa MaterMacom. Razlika je vidljiva i ja bih vrlo rado voleo da sam i slikao, to jest dokumentovao tu razliku. Kazem 20, a mislim i 50 % bolje seje MacMac.
No, i cena je 5x veca.

Ako je tako onda odlično, kod mene ne.
Cenu nemojmo mešati, kvalitet se plaća to znamo.
 
Nasao sam u Osjeku jednu nodet(kao maja samo bez diskova) bez turbine trazi 1500€.Dali neko zna koliko bi bila carina za takvu sejalicu,to bi se sa nekim isplatilo podeliti jel ima mozda zainteresovani?
 
Nasao sam u Osjeku jednu nodet(kao maja samo bez diskova) bez turbine trazi 1500€.Dali neko zna koliko bi bila carina za takvu sejalicu,to bi se sa nekim isplatilo podeliti jel ima mozda zainteresovani?

Mislim da je najjeftinije da se uveze ko gvozdje, a i zbog transporta je lakse, dakle treba je tamo rastaviti na delove.
 
A zasto sejalice sa diskosnim otvaracem brazde moraju imati tako visoko postavljen setveni aparat?

Teži se otvaranju što uže setvene brazdice (npr. kod gaspardo Magice je 2-3cm) i zato su diskovi diskosnog otvarača setvene brazdice veoma blizu jedan drugom, i prosto nema mesta da se između njih nagura još i setveni aparat pa on mora stojati iznad diskova.
 
Nazad
Vrh