Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

Rotor od setvospremača sa (bodljama,šiljcima,zvezdama,trouglovima) se u žargonu naziva jež.
Ja ću u prolećnom oranju da napravim od zaprežne drljače i možda neke noževe i to sve će biti montirano na 755nk pa ću videti kako 540 to nosi.Mislim da ovakav dodatak ne treba u jesenjem oranju.
 
Odg: Plugovi-dodatci

ma čoveče de ćeš u jesen odma zatvarati brazdu ima sva vlaga da ostane na površini i nećeš moći da seješ do pola leta a kad bude trebalo vlage ima sve da osuši
 
Odg: Plugovi-dodatci

Mislim da cu na kraju ipak staviti krilo od drljce.Imam Rakovicu 65 i sanjom vucem IMT 755(dok ne ispadne neki 757) tako da imam snage na pretek :D.Mislim da kod mene u mom zemljistu ni bi vrsio posao jez. :udri:
 
Odg: Plugovi-dodatci

755.30 radni zahvat 75cm za rakovicu 65 ?? 757.20 zahvat 70 cm. Moj surak ima 757.20 i traktor rakovica 65 se mucila sa njim iako je plug redovno servisiran. Onda je ubacio motor od tamica 75 ks i kaze da je sad idealno.
 
Odg: Plugovi-dodatci

velja imt 540 je napisao(la):
kupi još jednu brazdu za 755 i to će biti bolje od 757
Ja imam dva 755 :D To mi nije palo na pamet :udri: Maa jedino mi je problem kod njih nizak klirens pa je taluzina i slama :udri: :udri: zaglavljuje!Iako imam oba crtaka,a bez njih jos i gore!!!
 
Odg: Plugovi-dodatci

jel zna neko gde imaju da se kupe sarafi za imt plug 610.14,treba mi za komplet plaz,raonik,dasku....ali da je neka firma :bravo:
 
Odg: Plugovi-dodatci

@ Lero

Adresa kovača u Čantaviru je Vekonj Kalman Kiš Ferenca 27. tel: 024/781-356
 
Odg: Plugovi-dodatci

bio sam pitao,kod hudjika komplet resetkasta daska,plaz,nastavak,drzac,,tj komplet glava kosta 350e.e sad jel to puno i da li negde ima da se kupi samo resetkasta daska,pa da mogu da namontiram plaz,pero,i nastavak na nju....ili su delovi drugciji? :cao:
 
Nazad
Vrh