Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

Na slici iznad, ova savinuta zelena zeljeza iznad sveke daske na plugu... neki vicu pera, neki vicu okretaci brazde, al to je deflektor...
 
Odg: Plugovi-dodatci

Z.B je napisao(la):
Bobo pera nazivamo dodatke na krajevima dasaka

Pa znam da je pero ono na kraju, ali isto tako znam jako puno ljudi koji govore za deflektor da je pero...

Ima jako puno naziva za jednu te istu stvar...

Ja sam svoje metalne deflektore kupio pod "pero pluga" a ono pero na kraju daske je "pero daske pluga" pa si misli ;) ni u trgovini nisu mogli smisliti neki bolji naziv...
 
Odg: Plugovi-dodatci

Pa da i ja nosace glava nazivam lakat a cini mi se da je strucni naziv kozlac
 
Odg: Plugovi-dodatci

imam plug vogel 3 brazde.Razmisljao sam da napravim nosac i da zakacim krilo od drljace na lance pa da u oranju malo jos razbija grudve. sta mislite dali bi to nesto radilo:haha: pozz :ppozdrav:
 
Odg: Plugovi-dodatci

PG Krnac je napisao(la):
imam plug vogel 3 brazde.Razmisljao sam da napravim nosac i da zakacim krilo od drljace na lance pa da u oranju malo jos razbija grudve. sta mislite dali bi to nesto radilo:haha: pozz :ppozdrav:
NAravno da bi radilo, al ti je bolje da umesto drljace montiras jednu frezu sa satvospremaca, elegantnije je ::namigivanje:: Inace znam coveka koji je na dvobrazni plug motirao jedno krilo od drljace,on to koristi samo za setvu zita, dakle u jednom prohodu oranje+ delimicno povlaceno tim krilom drljace, posle jos jedan prohod drljacom, al kad je momenat pravi, i posle toga seje. Uvek mu lepo nikne zito.
 
Odg: Plugovi-dodatci

miroslav k je napisao(la):
Z.B je napisao(la):
Imali neko deflektore i predpluznjake zajedno na plugu ? Kako su se pokazali ?
imam ja, ali kad imas predpluznjake deflektori ti nisu poztebni. kod mene se jos farba vidi na njima
A sta je sa crtalom
dali moze da ide u kombinaciji sa predpluznjacima ili to zavisi od pluga dali ima ili nema mesta, dase stavi oba
sta bi bilo najbolja kombinacija za imt 755 deflektpri ili predpluznjaci sta bi bolje zaoravalo kukuruzovinu
 
Odg: Plugovi-dodatci

ja mislim da bi prikladniji bili dikloferi jer njemu ništa neznače predplužnjaci ,ali možda bi mogla kombinacija
 
Odg: Plugovi-dodatci

ako misliš na ono duž pluga ti je za ravnjanje oranja i odma zatvara brazdu imaš u temi torpedo sliku pluga sa tim a može da se stavi i rotor od setvospremača i to naj bolje ježeve a moje lično mišljenje je da to može samo u černozemu
 
Odg: Plugovi-dodatci

evo jedan koristan dodatak....
97befed2162430220ff974ebe2ee4a22.jpg


947fb1163eb8242e5dcbb4cefc4edc7a.jpeg
 
Odg: Plugovi-dodatci

To radi dobro samo dok zemlja nema previše vlage.
Čim je vlaga veća, odmah se lepi...
Posebno na tanjirače.
 
Odg: Plugovi-dodatci

nije original,firma je u nemackoj,za svaki plug posebno prave ramu.ako se i uzme polovno moze se lako prepravit da pase na plug nekog drugog proizvodjaca,da radi odlicno dok zemlja nema previse vlage,i ako je kukuruznjak,il suncokret dobro istarupiran il potanjuran,da se biljna masa ne stopa na nozeve....sto se tice tanjurace,ja je uopce ni ne koristim....
 
Odg: Plugovi-dodatci

Sta bi bilo bolje na plugu da se nakaci ovi nozevi ili krilo od drljace??
I koliko koje opterecuje traktor,da li ga zanosi??
Kod mene je zemlja mahom plavusa 2 i 3 klasa.
 
Odg: Plugovi-dodatci

bila bi bolja drljača ali bi više opterećivala traktor
mada mogla bi i neka kombinacija noževi krilo pa jež
 
Nazad
Vrh