Plugovi-dodaci

Како ти оре тај плуг? Имам исти али нисам задовољан са њим, мада ја мој поорао доста, даске су му се скроз појеле.
 
Koji je to plug? Ovako po slici mi se čini da je engleski (Fergusonov), ali nisam siguran.
 
Pa to je slavonac osjecki plug, mada moze biti i IMT-ova serija , posto je i IMT radio takve plugove ( da li su radjeni po nekoj licenci to ne znam).Plugovi su cini mi se 12'' a mana im je sto su niski i malo rastojanje izmedju glava, mada stariji ratari kazu da mnogo lepo i lako oru.
 
На мом плугу пише само (MHF) и неки бројеви, ширина им је 31cm што је 12''. нису много нижи од ИМТ 755 само 5cm остале димензије су скоро исте. Моји лако ору иду добро у земљу али лоше слажу бразде.
 
video sam jednom prilikom na jednom vogelu dodatak za razbijanje plužnog đona bio je zakačen na zadnjoj dasci kao neki šiljak ispod glave koso unapred povijen

dali je neko video ili čuo nešto slično


AF_Paul_Bennett.jpg
 
Poslednja izmena:
da,ima,i ne samo vogel...i postoje razlicite izvedbe i oblici-ali po tome kako je traktor to vukao moje misljenje je da tada po pluznoj glavi treba minimum 50 ks.
 
da ali stavio bih samo na zadnju brazdu jer tu točak gazi
a i imam malo više snage 120 ks na 3x35
 
da,ima,i ne samo vogel...i postoje razlicite izvedbe i oblici-ali po tome kako je traktor to vukao moje misljenje je da tada po pluznoj glavi treba minimum 50 ks.
Tako je ima nekoliko resenja za razbijanje pluznog djona. Kada sam citao o tome, naisao sam na jedan clanak nekog strucnjaka koji kaze da pluzni djon tokom godina vremenom sam razlaze, i da je dovoljno izbegavati zimsko oranje u vlaznim uslovima, (dakle posle kise, jer tezak traktor takodje sabija taj pluzni djon u velikoj mari), pa da se smanje negativni uticaji sabijenog zemljista na dnu brazde
 
jel neko stavlljao deflektor od vogela na 756 hteo bi da kupim pa da stavim jel oone kao grablje mi bas nerade posao a i brzo se iskrive od svih sam probao da kupim
 
Danas konacno priveo kraju montiranju/namestanju tockova za plug.Ostalo je da se izvari i ofarba.
Nadam se da ce biti ok u radu!
photo0030.jpg

photo0031.jpg
 
Nazad
Vrh