Plugovi-dodaci

Odg: Plugovi-dodatci

Meni bi mnogo interesantnija bila ideja kako produžiti 756 plug. Dakle da ostane širinski razmak između glava od 30cm ali da se uzdužno taj razmak poveća zbog manjeg gušenja ako se zaorava kukurzovina. Nekad sam razmišljao da od dva 756 napravim jedan trobrazdni (3x30cm) za rusa 82, što bi otprilike bio za njega optimum, ali bez povećanja uzdužnog rastojanja između glava ostao bi problem zaoravanja kukurzovine kao i manjak prostora za pretplužnjake.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Farmer Bob je napisao(la):
Matić je napisao(la):
Farmer Bob je napisao(la):
za @ Rale 83 - sad sam video slike onog tvog pluga,crvenog.Kako i od cega se prave ti nozevi na daskama umesto crtala?Samo se navari ili...... :ppozdrav:
To ti je Bobe nož brazde.Dobra stvar koja čuva dasku,ja sam to viđao na Overum plugovima i sada na ovome što je Rale slikao
Dobro,ali opet niko ne govori kako to da ja namestim na IMT plug. :sta:
U Fop-u sam video da na nove IMT plugove stavljaju te nozeve. :ppozdrav:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Hteo bih staviti predpluznjake na imt 758,e sad Hudjikovi su mi dosta skupi,a cuo sam da ima negde u Srbobranu jeftinije... ima li neko kontakt tel. i li adresu?
 
Odg: Plugovi-dodatci

mirmag je napisao(la):
Hteo bih staviti predpluznjake na imt 758,e sad Hudjikovi su mi dosta skupi,a cuo sam da ima negde u Srbobranu jeftinije... ima li neko kontakt tel. i li adresu?
Nemoj da ti bude zao da das malo vise za Hudjikove predpluznjake.Bolje rade od Plamenovih,imaju malo drugaciji oblik daske (ili kako se vec zove).Ja imam od oba proizvodjaca pa sam primetio razliku.Tek kada stavis jedne pored drugih vidi se da nisu isti. :ppozdrav:
 
Odg: Plugovi-dodatci

I ja hocu da kupim predpluznjake za imt701, uzimao sam raonike u srbobranu i motike za spartac i jako sam zadovoljan, ali u razgovoru sa jacim ratarima ovde u Vrbasu koji rade dosta vise zemlje od mene dobio sam istu informaciju i savet TEMERIN. :sreca: ali jos uvek :sta:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Ja sam imao predpluznjake na 701 i islo je lepo dok je suvo ili ako nema bas puno mase. Cim je vlaznije bilo morao sam da ih skidam u kukuruzistu zato sto je plug nizi od 757 pa je lepilo i gusilo. Proizvodjac predpluznjaka je taj za kojeg si dobio preporuku.

 
Odg: Plugovi-dodatci

Bubu je napisao(la):
Ja sam imao predpluznjake na 701 i islo je lepo dok je suvo ili ako nema bas puno mase. Cim je vlaznije bilo morao sam da ih skidam u kukuruzistu zato sto je plug nizi od 757 pa je lepilo i gusilo. Proizvodjac predpluznjaka je taj za kojeg si dobio preporuku.

Mislim da predpluznjaci sluze samo za ugar eventualno ujesen kad je suvo. Mnogo je bolje sa diskusnim predpluznjacima jer onda nema veze kakvo je stanje zemljista.
 
Odg: Plugovi-dodatci

srdjuanzorz je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Ja sam imao predpluznjake na 701 i islo je lepo dok je suvo ili ako nema bas puno mase. Cim je vlaznije bilo morao sam da ih skidam u kukuruzistu zato sto je plug nizi od 757 pa je lepilo i gusilo. Proizvodjac predpluznjaka je taj za kojeg si dobio preporuku.
Mislim da predpluznjaci sluze samo za ugar eventualno ujesen kad je suvo. Mnogo je bolje sa diskusnim predpluznjacima jer onda nema veze kakvo je stanje zemljista.
Predpluznjaci sluze prvenstveno za zaoravanje velike biljne mase (kukuruz), ugar se odradi i sa manjim plugovima bez predpluznjaka... :cao:
 
Odg: Plugovi-dodatci

Ja sam hteo predpluznjake da uzmem bas zbog kukuruzista, kad orem strnjiste onda mi zaorava dobro. A sad ni sam neznam posto je plug 701 defonotovno nizi od 757,i verujem da ce mi gusiti, i ovako po nekad moram da stanem da ga odgusim ako je mase za zaoravanje puno.
 
Odg: Plugovi-dodatci

Onda radije montiraj deflektore..... Sa njima je caka da ako oreš pliće onda ne zaorava kako treba ali ako ideš na radnu dubinu pluga onda radi radnju super!
 
Odg: Plugovi-dodatci

Imali neko deflektore i predpluznjake zajedno na plugu ? Kako su se pokazali ?
 
Odg: Plugovi-dodatci

pretpluznjak ubaci pod brazdu 90% zemlje koja bi bez njega dosla do deflektora... jedno i drugo nema smisla imati na plugu, ali ako se pretpluznjaci zbog velike mase stopaju, podignes ih i deflektori su tu da odrade posao...
 
Odg: Plugovi-dodatci

121bjts.jpg
Jos mi je to neko rekao ali pogledaj ovu sliku
 
Odg: Plugovi-dodatci

Pa sve ovisi sta planiras orati s plugom... ako ti pretpluznjaci stopaju u netarupiranom kukuruzistu, podignes ih van iz zemlje ili ih skines i kukuruzovinu ores deflektorima. Strnjake ores s pretpluznjacima,a deflektori tu ni najmanje ne smetaju. stovise, zbog pretpluznjaka jako ce malo zemlje do njih dolaziti i ne mogu smetati apsolutno nicemu.

Slobodno mozes imati i jedno i drugo, ali je postala neka praksa ili jedno ili drugo da plugovi imaju na sebi, posto jedno s drugim nema neke koristi.

Na kraju se sve svodi na cjenu ;)
 
Nazad
Vrh