Plug - osnovna tema

Juče sam gledao kverneland plug. On je bio jedan od gore predloženih. 2 brazde 14”. Cena 1700. Kaže čovek da će mu stići i 2x12” ali da se cena neće mnogo razlikovati zbog velike potražnje.
Za mene je to stvarno mnogo novca. Verujem da vrede, ali ne toliko.
Idemo dalje u narednu potragu….
U Kraljevu covek ima puno kverneland plugova. Ima 3-4 dvobrazna. Cena isto visoka. Sa opremom 1500e a bez opreme 1100e.
 
Jeste, kod tog sam bio.
756 je dimenzija za mene, tj., 12”. Ne razmišljam o kupovini 14” jer imam dosta smonice. Samo kažem da je imao 14”.
Malo mi se steškilo kad sam čuo cenu, a nigde ni šećera ni vode….
 
Jeste, kod tog sam bio.
756 je dimenzija za mene, tj., 12”. Ne razmišljam o kupovini 14” jer imam dosta smonice. Samo kažem da je imao 14”.
Malo mi se steškilo kad sam čuo cenu, a nigde ni šećera ni vode….
Skoro sam zvao komrecijalistu iz agrotecha za vogel 756.2 sto imam. Miladin mislim da je imao taj plug.
Hoce komsija da kupi, i rece mi da pozvem da pitam za cenu.

Klot plug bez opreme 1422e
Deflektor sa nosacem 1 kom 69.6e
Tocak 375.6e
Crtalo glatko 198e
Crtalo nazubljeno 217.2e

U cene su uracunati PDV.

Cene otisle u Q.
 
Možeš i da pogledaš kod nekog ko ima isti plug i smo iskopiraš. Ja sam tako radio, štedi se vreme i živci.
Nema, ja sam vizionar nas sirotinje. 😂
Problem je samo sto ide na 2 sarafa koje nikako dotegnuti,raspustiti,ukose se ... Da je kao na fabrickim resenjima da imas vec odredjene pozicije za napred-nazad, gore-dole islo bi lakse.

Na Potingeru sam 2X podesavao pretpluznjake zavisno od dubine oranja.
 
Jel ima neko ovakav plug, interesuje me kako se pokazao?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Немам такав плуг али нема ту шта да не ваља, овакав сањам и мислим да ћу га још, неко време сањати. Цена би рекао да је повољна, јер овај из Сомбора баш има добре цене,а не изгледа лоше на сликама плуг.
 
Jel ima neko ovakav plug, interesuje me kako se pokazao?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Rastojanje 95cm, visina 72-74cm, zahvat fiksni, jedno crevo, nema točak ni crtalo, daske wy350(koliko zaključujem sa dosta lose slike), predplužnjaci okratki, ofarban, a o potrošenosti radnih tela ne može da se komentariše
Sve u svemu precenjen a jako malo nudi za te pare i dosta bi se mučio sa njime u oranju sa zetvenim ostacima
Iskrsne i bolji samo budi strpljiv
 
Nazad
Vrh