Plug - osnovna tema

@MILAN 11
ti si na samoj granici. Vec 9km/h dolazi do veci vibracija i mora se staviti. Kao sto imaju male bradavice tako imaju i mali sileni koji ublazavaju vibracije.
Pa vidim ja plug slabo gura traktor pri vecoj brzini.. Danas nisam bio na vasaru, sledeceg 15og u Palanci moram da potrazim te amortizere da ne lomim nov plug. A da znas kako su namazani iz ovi iz Regenta, ja slao mail u Austriju i oni kao ne znaju nista o tome, cekaju da strada neki raonik pa da kupim nov opet kod njih..
 
Pa vidim ja plug slabo gura traktor pri vecoj brzini.. Danas nisam bio na vasaru, sledeceg 15og u Palanci moram da potrazim te amortizere da ne lomim nov plug. A da znas kako su namazani iz ovi iz Regenta, ja slao mail u Austriju i oni kao ne znaju nista o tome, cekaju da strada neki raonik pa da kupim nov opet kod njih..
Ne gura svaki plug traktor.
 
Pa zavisi ko sta ima, Kverneland gura obe poluge i toplink, Lemken gura obe poluge ili jednu polugu i toplink ali tad ima kosu vucu a meni regent gura uvek na jednu polugu to im je mana uvek ima malo kose vuce.. IMT nece da gura on po malo i vuce nazad a leskovacki sas ajkulino peraje radi bolje od regenta..
 
Koliko vrijedi ovakav plug? Alpler, podesivi 12, 14, 16, raonici uzorali oko 3h. Olus tri komplet nove glave..


 
Ovi plugovi dosta lose slazu i pakuju.bila dva nova u selu-otisla brzo...tezak kao tuc,a tocak i crtalo im je kao deca da su pravila.licno nisam orao sa takvim,ali kazu da se jako tesko steluje i da seta u brazdi.
 
Crtalo je odlično a točak nije nizašta. Ore kao leopard kockasti, ima kratke daske pa ne prevrće najbolje.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam ga od drugara, tj nesto smo preklapali, ja mu nekih para pozajmio, ja trazio plug da kupim, on mi ponudi ovaj da preklopimo. Nije mi hitno da ga prodam, imamo 4 pluga, a orem sad vecinu sa obrtacem, pa sam mislio da ga prodam i kupim jos jednog obrtaca.. Nije puno potrosen, samo je boja losa na njemu, zato je je bio kod kolege non stop napolju. Mislio sam ga opjeskariti i ofarbati fino.. Nov kod nas kosa 3865€, a mene je ovaj kosta oko 1800€..
 
Studiram nešto ove vario sisteme, nije ovo neka matematika, moglo bi se ovo lako ugraditi i mehanički i hidraulični.
 
Lepo mu ostao u mestu..

Screenshot-20240127-215446-Instagram.jpg

Screenshot-20240127-215457-Instagram.jpg

Screenshot-20240127-215503-Instagram.jpg
 
Nazad
Vrh