Plug - osnovna tema

Koliko ja znam samo u proizvođaču. Možda ima nekih sitnih razlika, ali to je već pitanje za bolje poznavaoce.
 
Koji plug predlažete za zlu smonicu? Da nabavim za narednu sezonu. Na vreme da razmotrim.
558 dve brazde po 30. Kod nas uglavnom imaju za njega imt756 i imt754.
Ja imam neke češke
3945b581a48a18248bef08f14ae6ce6a.jpg

Nisam nešto baš prezadovoljan njima. Čini mi se da 754 lepše oru od njega.
Obrtač ne može, pokušao sam prošle godine. Teško ga nosi do njive.
Dakle, ravnjak, dve po 30.
 
Kod nas za tesku zemlju koriste Leopard najvise a zasto bas njega nisam siguran.
Spletom okolnosti i ja ga imam i zadovoljan sam na posao koji odradi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Leopard je najeftiniji a verovatno i najlosiji pa sad...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Leopard je najeftiniji a verovatno i najlosiji pa sad...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Leopard je kopija starog Regenta. Konstrukcijski mi deluje masivnije od IMT plugova a jeftin je (po meni) samo zato sto na plocici ne pise IMT vec BNT... Par godina smo vukli kockastog Leoparda 2x14" sa Rakovicom 65 i islo je to ok. 3-4 godine unazad ga vuce Case IH od 85ks i plug nigde nije popustio iako se traktor bukvalno igra sa njim.
Ima i varijanti Leoparda od 12" (30cm) i mislim da bi taj plug bio idealan za 558 a i 756 imt sa visokim klirensom je po meni ok izbor.
 
Ja imam "kockasti" bas od 12 col, za manje traktore je ok dok bi za 558 bio bolji 14.
Imam i krivi, on je 14 coli, mnogo lepse slaze brazdu.
Leskovacki 16 coli imamo isto i njega koristim za neka bas teska oranja, kod parcela gde ima panjeva, iskrcene baste...
Dosta losije pakuje od Leoparda...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Juče sam gledao kverneland plug. On je bio jedan od gore predloženih. 2 brazde 14”. Cena 1700. Kaže čovek da će mu stići i 2x12” ali da se cena neće mnogo razlikovati zbog velike potražnje.
Za mene je to stvarno mnogo novca. Verujem da vrede, ali ne toliko.
Idemo dalje u narednu potragu….
 
Nazad
Vrh