Plug - osnovna tema

Kako prevrce brazdu,i sarovinu? I po tvojoj proceni koja bi bila realna cena za ovakav kao sa slike bez ulaganja plug u fabrickom stanju?

Sent from mTalk

Ako ima daske UN400 radi perfektno.Jako lako se vuče a super zaorava masu.Jedino što bez predpluznjaka traži dublje oranje da bi deflektori odradili prevrtanje žetvenik ostataka na dno brazde.Zbog toga računaj koji ti traktor treba.Neće gušiti ni u kukuruzistu sigurno.
Ja bi za njega dao od 2200 do 2300eura.Ponuda je jako velika a za 3000 se već gledaju obrtaci.
 
NANXMgD.jpg

Da,daske su UN400 B1,takav je žig na dasci (na slici se ne vidi UN)...kod mene nije teska zemlja tako da ga planiram za samea antaresa 110ks,naravno u kombinaciji 30x4,ili eventualno u peskovnoj zemlji 35x4,predpluznjake nema,uz njega mi daje samo točak,raonici su kao novi a daske nisu izlizane...cenu mi je ponudio veoma primamljivu pa rekoh da vidim vredi li ovaj plug i kakav je u radu...

Sent from mTalk
 
NANXMgD.jpg

Da,daske su UN400 B1,takav je žig na dasci (na slici se ne vidi UN)...kod mene nije teska zemlja tako da ga planiram za samea antaresa 110ks,naravno u kombinaciji 30x4,ili eventualno u peskovnoj zemlji 35x4,predpluznjake nema,uz njega mi daje samo točak,raonici su kao novi a daske nisu izlizane...cenu mi je ponudio veoma primamljivu pa rekoh da vidim vredi li ovaj plug i kakav je u radu...

Sent from mTalk
Koliko ti traži?
 
Visina je 88cm,a za razmak nisam siguran ali cini mi se da mi je vlasnik pominjao nesto oko 90 ili 95 cm... Od ulaganja do sada sto sam zapazio to su predpluznjaci,inace greda nije nigde varena niti krivljena kao ni glave... Danas idemo kod njega,pa se nadamo da ce trgovina biti ugovorena ukoliko bude sve ok...

Sent from mTalk
 
A nisam ja pogresio cenu... :) ovaj plug koji idem da gledam nije na oglasima,a ovaj od kog sam postavio sliku on ga ceni 2800€ i ima jos jednog vogela i cena mu je isto 2800€... ;) samo sam skinuo sliku da bi se znalo za kakav plug se raspitujem... :) ;)

Sent from mTalk
 
Zato se ne mece link od oglasa na forum kad se nesto kupuje. Da je bila cjena 1200 sad bi Diklofen vec kupio plug Milanu ispod nosa. Sva sreca pa je covjek samo uzeo sliku iz oglasa za primjer...
Ja sam našao obrtaca tako da me taj ravnjak ne zanima.Nerealna mi je bila cena pa sam zato zvao.Dobar takav plug za 1200eura nema šanse da se kupi.Videćemo kako će proći ta trgovina.
 
Kako se rasklapa crtalo od olt pluga sa reckastim tanjirom od velikog pluga?kako da izvadim lezaje?
 
Niko neće prodati takav plug za te pare,pa za tri glave traže više znači da nešto tu ima nije bez razloga ta cena.Dobro ga ošacovati i najbolje u brazdu pa će se već samo sve reći.
 
Kako se rasklapa crtalo od olt pluga sa reckastim tanjirom od velikog pluga?kako da izvadim lezaje?

Jooj radio sam to al vec i zaboravio. znam da sam skidao osovinu s nosaca i srtalo s osovinom nosio u radionu i tamo to rasklapao. mislim cak da se osovina i vadi tako da se skida s nosaca i ide na stranu gdje je crtalo...

- - - - - - - - - -

Kako se rasklapa crtalo od olt pluga sa reckastim tanjirom od velikog pluga?kako da izvadim lezaje?



Jooj radio sam to al vec i zaboravio. znam da sam skidao osovinu s nosaca i srtalo s osovinom nosio u radionu i tamo to rasklapao. mislim cak da se osovina i vadi tako da se skida s nosaca i ide na stranu gdje je crtalo...
 
5vFQFQQ.jpg

Trgovina prosla i vise nego dobro,plug u fabrickom stanju nigde nista vareno niti lomljeno,nije hteo nista spustiti ispod 1200€,kupljen od vlasnika Z.Z PLAST Srpska Crnja... Sve kako mi je rekao preko telefona tako je bilo i kada smo otisli... Sutra ce se vec oprobati u brazdi...

Sent from mTalk
 
Skinuo sam tanjir i dosao do semeringa,al neznam dal se skida sa druge strane dal je ona kao neka kapa,dal je nabjena ili zavrnjena.nebi da je ostetim pa da pitam jel ko rasklapao?
 
Jedva cekam utiske iz rada. Ovo je bas povoljno za takav plug u takvom stanju. Kakva im je kvaliteta naspram original Vogela tj. s kojim vogelom se ovaj ram po dimenzijama moze usporediti?

- - - - - - - - - -

Skinuo sam tanjir i dosao do semeringa,al neznam dal se skida sa druge strane dal je ona kao neka kapa,dal je nabjena ili zavrnjena.nebi da je ostetim pa da pitam jel ko rasklapao?

Kapa je samo nabijena unutra. Kazem, davno je to bilo ali vadis sve dedom i silazi, nije nista komplicirano samo teraj redom, nesto mora popustiti...
 
Veruj kolega i ja jedva cekam prve brazde da pustim sa njim... :) pa ne znam bas kom vogelu je slican jer iskreno i ne poznajem puno modela vogela... Daske su UN400 kao na vogelu L950s,razmak izmedju glava je 100cm,visina klirensa je 82cm,duzina celog pluga sa kraja na kraj je 4,30m,a stelovanje brazdi ima na 30-35-40cm...

Sent from mTalk
 
Trebalo bi da su dobri plugovi Consum radi dosta sve kvalitetno,čestitke na kupovini ovo je baš povoljno.
 
Nazad
Vrh