Plug - osnovna tema

@Milos88_ Plug je Althaus, nasao sam ga u selu Kaonik kod Djunisa ili Velikog Siljigovca, ja sam ga juce probao sa ursusom c-360 ( 60 ks ) i sa njim planiram i da radim jer nemam drugi traktor, vuce ga i nosi bez problema juce probali dve brazde i ako je bilo suvo ide bez problema mada kod nas nije zemlja kao u banatu, a da je veliki veliki je 250 cm, ima zahvat 12,14 i 16 coli sad tacno neznam koliko je to u cm.

@Diklofen _ A ovo sto kazete za ovaj plug sa jednim crevom, sad prilikom kupovine su mi par coveka rekli da ti plugovi sa jednim crevom da su to stariji tipovi pluga a da su ovi noviji sad svi sa 2 creva, sad koliko je to tacno neznam i ja se prvi put srecem sa ovim i jedina sam budala u selu i okolini sa ovim plugom, kad sam ga istovarao vuljuskarom na stovaristu i do kuce dok sam ga vozio svi su gledali u mene kao da sam provozao lamborgini, to kod nas na jugu slabo ima.

Ima u leskovcu isti ko moj plug 950 e.
 
Zvao ih ja.Pa to teške muvadzije.Prvo su daske nove posle kaže nisu loše. Raonici novi pa za tri minuta sveze 'klepani'. Pitam što predpluznjaci nisu isti on kaže jesu.....
Za takve bi ja poseban zakon uveo.
Imam slican plug,tri brazde...taj plug ima fabricki dvosmerni cilindar sa kockom...pola delova nisu fabricki na tom plugu Diklofen.ako ti bude trebao neki savet,slobodno posalji pp.
 
Moze se naci ne dobar vec odlican plug, ali su ti na ceni. Moj rodjak je prosle godine kupio pottinger servo sa 4 glave (resrtkasti) za 5800 evropejaca od coveka iz macve. Plug je u idlicnom stanju, nije farban, nije lomljen....

Slikacu ga sutra kada budem isao na selo pa cu slike okaciti kad se vrnem u mitrovicu....

Ako nekom treba ravnjak vogel sa tri glave ima ga moj brat, plug je par godina star i na prodaju je...mislim da imam slike u telefonu...
 
Gledao sam ja te vogele ravnjak po oglasima.Ljudi traže za njih skoro koliko su novi plaćeni. Po meni je glupost dati recimo 1800-2200 evra za ravnjak a l950.Dodam još nešto sitno i kupim obrtaca sa boljim karakteristikama.
 
diklofen, nisam ja mislio da ti uzmes ravnjaka, vec naprotiv obrtac.

Ovo je bratov ravnjak, ne znam za cenu, mogu da ga pitam koliko ga ceni, pa cu napisati u ovoj temi istu kada je saznam.
5yh3txxs3pg3b3ozg.jpg
tznmhjes1th5laqzg.jpg
fnz9goyqwwo4kt9zg.jpg
 
Jel zna neko gde ima da se kupe umetci za daske i ona kocka ispod poluge za sirinu brazde.U pitanju je 610.14 FOP BECEJ ili ti 757.20 isti su.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li neko vogela l950 3 brazde da mu je raširen na 40 cm da mi slika kako je nastelovano napred kod piramide?
 
Kako prevrce brazdu,i sarovinu? I po tvojoj proceni koja bi bila realna cena za ovakav kao sa slike bez ulaganja plug u fabrickom stanju?

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh