Plug - osnovna tema

Ja sam za takav plug uzeo u Bell-Impex-u raonike od bor manganskog čelika koji se kako mi rekoše ne pokivaju.Idu već nekoliko godina bez problema.
 
Jel ima neko ovakav plug?
Photo0530.jpg
Photo0538.jpg
 
Dali neko ima Turski plug i kakva su iskustva.MBV Vrsac ga je na sjmu prodavao za 5,5hilj.sa subvenciom,plug je od 4 brazde.
 
Ja sam imao Hudjikove koje je neko pre mene iskrivio (dosli sa plugom 701) i bili su ispravljeni i sve je to ok ali je lilav materijal. Idi bolje u firmu Agrodivo i uzmi od Akpila, samo kazi da ti trebaju pretpluznjaci kao moji i nemas brige a cena je izmedju nase male privrede i originala.

a257xt.jpg


Je l' mogu ovi pretplužnjaci da se kupe bez nosača, samo radno telo? I da li neko zna koliko je debeo nosač radnog tela?

Sviđa mi se ovaj način podešavanja dubine na dve bolcne, a i može lako skinuti radno telo kod otvaranja brazde i zatvaranja razora. Pa sam mislio ako može nekako da se nabudži ovo radno telo na nosač plamenovog pretplužnjaka (onaj sa krivinom) ukoliko odgovara debljina (i ako ne smeta sama krivina). Jer muka je na tim pretplužnjacima za IMT koji su montirani preko cupanti skidati ili podešavati pretplužnjake ako je čovek sam na njivi...
 
Koji plug koristis? Planiram da kupim ali mi je to problem neznam da li ce ursus da ga vuce tj da li cu moci njime da orem.
 
Poslednja izmena:
Lemkenov 2x25cm, sad sve zavisi koji zahvat pluga mislis da uzmes i koliko ce biti tezak plug
477ed9754e15732a323478388707cf39.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh