Plug - osnovna tema

Danasnji posao ...puklo rame..
ad0e5b27ffe1ff92e637bf0ca1a33aa1.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da nema neko da proda jednobrazni plug? Kod nas je komasacija pri kraju, imam dosta puteva da orem pa da mi ne bude žao ako ga polomim.
 
Kaki tvrdo. U Crepaji je duša od zemlje. Ovo je ,,zamor materijala" a to me brine, jer bi kupio vaki plug, samo sa dve brazde.

Није проблем у плугу већ у полуги.

Постоје две могућности овог лома/квара:

1. да се извукао навој на полуги за штеловање нагиба услед рецимо брзе вожње по лошим путевима, па је плуг у овом случају цимнуо и покидао навој.
2. да је пукао клин/болцн који носи полугу

са слике се да приметити да је под редним бројем један квар/лом...

а ево га и део..

45-ITL169A-MX-5100-leveling-box-assembly-197192A1-620x242.jpg


а знам и узрок тога...ал малко касније....
 
Drugaru sam dao jesenas taj plug da ore sa njegovom 82-kom. Kaze da se jako lepo slazu.

Zorane, kakve plugove imas? Mozda bih mogao da ih uzmem u zamenu ako su zanimljivi za dalju preprodaju..
 
Kazi koliko trazis za ta 2 pluga pa da vidimo jel mozemo da se dogovorimo. Kod mene na plugu je jedna daska varena, radi posao ali ruzno izgleda. Ostale 2 su dobre. Raonici su sa spicem ali su pri kraju. Plazovi mogu jos da rade. Na tocku su lezajevi malo popustili ali ne cvrce.
 

Може ли точак овако да се постави ? Узео сам плуг на пробу а и точак посудио,чини ми се да није оргинал од овог плуга. Волио би да ништа не преправљам ако не морам.
 
Kakve su trenutne preporuke za samoostreće raonike: čantavirski, hudjikovi, bel impex ili ...... Ide vašar u Debeljači, a mislim da obične više ne nosim na oštrnje nego da.uzmem nove samooštreće, malo me.rupe zezaju a.svake godine 2000.din za.oštrenje dva raonika. U pitanju je plug 757, da li uzeti sa izmenjivim vrhom. Plamen ne bih razmatrao.
 
Hudjikove samostrece bez izmenjivog vrha ja sam ih kod mene montirao sada sam zaoravao stajnjak idu u zemlju kao da nije susa.
 
Nazad
Vrh