Plug - osnovna tema

Moguće je.Ja da kucnem u drvo sa njihovim proizvodima nikada nisam imao problema.
 
Kad sam prvi put kupovao nove raonike nisam znao koje da odaberem, pa sam tako naleteo na one iz Čantavira i pitao sam trgovca zašto misli da su njihovi bolji od drugih? On mi je odgovorio da ako ne budem zadovoljan sa raonikom slobodno isti vratim, jer na svakom raoniku je otisnut njuhov pečat i ako se on vidi priznaje reklamaciju.

Svaki je raonik koji sam tad kupio uzorao po 100+ jutara i žig se još video. To se dešavalo pre dvadesetak godina i ja nemenjam majstore, a i moji poznanici koji sve kupuju kod njih.

Nekažem da drugi nisu dobri, ali ja imam jako dobro iskustvo sa njima, pogotovu dok sam radio sa beračima, njihovi noževi i bolcne za tarup su bili bolji od bilo kojih drugih. :D
 
Ja kupim kod Hudjika zato sto mi je najblizi (manje od 10 km imam do njega) ali bih voleo da probam Cantavirske raonike jer mi stvarno deluju kvalitetni i niko se ne zali za njih. Hudjikov hoce da se oljusti ali radi posao-najvise mi se svidja zbog velikog spica koji je dosta veci u odnosu na Cantavirski za isti plug. Kako su se pokazali Cantavirci sa izmenljivim vrhom?
 
@ Bubu

Neznam kakvi su čantavirski raonici sa izmenljivim vrhom jer ih ne koristim, a što se tiče njihove robe, čini mi se da su oni prisutni na temerinskom vašaru, a u Žablju sam ih video i znam da tu dolaze, pa možeš birati na koji ćeš ići, jer si na pola puta od oba. :ppozdrav:
 
Ja sam u poslednjih 5 godina bio vise puta na vasaru u Rumi nego na Zabaljskom i Temerinskom vasaru zajedno! :haha:
Znam da su prisutni na svim vasarima samo sto ja uvek imam nekog pored sebe kome se vecito zuri negde pa nikada ne uspem da pogledam sve sto sam zamislio. Zanimljive su mi Cantavirske resetkaste glave a i nisu skupe-pitanje je samo koliko dobro rade i da li stvarno prave manji otpor nego redovne pune daske. Znam da je bilo pisanja o ovome u nekoliko tema ali nigde nisam procitao da je neko napisao nesto konkretno... :ppozdrav:
 
@ Bubu

Što se tiče rešetkastih dasaka koje prave Čantavirci, moj prijatelj sa kojim godinama radim ih je kupio među prvima kad su se pojavile i tvrdi da je potrošnja goriva puno manja, a i lakše se vuče, samo da ne zaorava tako biljne ostatke kao pune daske. Jesenas je baš za taj plug kupovao nove raonike, da mu se nađu u rezervi, a sezonu je izgurao sa starim raonicima. Radi se o trobraznom plugu IMT-757 koji vuče MTZ-552.
Sada navodno rade univerzalne rešetkaste daske koje pašu i na "Leopard" i na IMT plugove, ali to nisam proveravao jer ne mogu naći povoljan plug sa lošim daskama, a i neznam šta će mi kad sam oboleo i ne mogu raditi puno zemlje.
 
@Okrim

Hvala na odgovoru!
Za univerzalnost sam cuo od momaka iz Cantavira. Sto se zaoravanja tice-na njega direktno utice oblik daske. Mislim da je resetkasta Cantavirska malo 'otvorenija' od originalne IMT-ove sto daje za posledicu laksu vucu a losije zaoravanje. Ali opet se postavlja pitanje kakvu potrosnju bi traktor imao u kombinaciji sa plugom koji ima resetkaste glave + pretpluznjake u odosu na plug sa punim daskama i deflektorima? Nema sumnje da bi prva kombinacija bolje zaoravala biljne ostatke samo sto druga kombinacije moze da funkcionise i po losem vremenu dok za prvu bas i ne bih rekao...
 
@ Bubu

Slažem se s tobom, i ja tako mislim kao i ti, ali nisam probao orati sa rešetkastim daskama, a da isprobam orati sa istim traktorom u istim uslovima sa te dve kombinacije plugova mogao bi doneti realniji zaključak, a dotle moram odmeravati tuđa iskustva i verovati im na reč. :ppozdrav:
 
cena kostanja da se prebacim na resetkaste daske je 35000 din. a kvederland daska kosta u szr plamenu 6000 din x 2=12000din sto je 3x jeftinije i dobijem kvederlandovo oranje.ali najvise je tuzno to sto kod nas vlada monopol u svakom poslu i nema mnogo izbora ili nekoliko vrsti,vec samo jedna i to je sve.
Post je spojen: [time]1270680379[/time]
_________________________________________________
kvederlandova daska je za oranje na 10 km/h a imt daska za 757 plug 6 k/m.i ima mnogo manji otpor zamljista od imt-ovog pluga a imt to neproizvodi sto je jako zalosno ili ja nisam video ili oni drze monopol.
 
@ zzivica

Nije ti dobra računica! Rešetkasta daska nekošta 35 000, već je to maksimalna cena kompletne PLUŽNE GLAVE sa rešetkastom daskom, znači da tu spadaju plazovi, glava, deflektori, daska, raonik, šrafovi i podupirači daske, neznam da li sam nešto zaboravio, a za 6000, bez PDV-a dobijaš samo dasku i kad dokupiš sve ostale navedene NOVE delove, ne izađe te jeftinije, a sa svakim uzoranim jutrom sa rešetkastom daskom uštediš, po tvrdnji nekih koji ih imaju, i do 30 %, pa ti računaj ponovo. ::namigivanje::
 
Da li kvernelandova daska moze da se namontira na IMT757 glavu? Pasuju li rupe i ugao naleganja ili mora nesto da se preradjuje?
 
pa urade sve po zelji kazes im za svoju zelju i ako kaze da mogu da se ugrade onda kupuj ja cu da narucim za moj 757 i da spremim za jesen,jedva cekam.
Post je spojen: [time]1270683249[/time]
_________________________________________________
u sustini ta daska ima mali otpor zemljista i sluzi za brzo oranje,a i kvederland ima iste daske kao 757 ali oni te daske jako malo koriste jer imaju izbor pri kupivini dok su nasi poturili samo jedan tip daske i pici,kad kupujes plug ti nemas nikakav izbor osim jednog pluga i to se zove monopol. odnosno samo jedne vrste proizvoda,757 daske jako bacaju zemlju sa strane kad se ide brzo i nisu za te stvari,i imaju velik otpor zemljista tj. najveci.
 
Nazad
Vrh