Plug - osnovna tema

zasto bih skidao:haha: pa upravo zato sam ih stavio da lepo zaore masu?!? :sta:
 
Hvala Neco :ppozdrav:
Bolje je zaorati kukuruzovinu, nego paliti, a za to treba plug sa predpluznacima. Cim smo kupili plug stavili smo i predpluznjake, teraj i ne okreci se... :D
Razmak izmedju glava je 102 cm a visina negde oko 70 tako da zagusavanja nema.
 
nikola indjija je napisao(la):
vise ti se isplati da jedno pola grane oprskas totalom kod komsije nego da ti se siri sirak i ostalo na tvoju njivu,tako moji prijatelji imaju istih problema :ppozdrav: :ppozdrav:
14df5g3.jpg
ma kakav vogel evo pravog pluga ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1267859682[/time]
_________________________________________________
2cibvwx.jpg
Ako može pobliže koja slika da se vidi kakao su montirani prepdlužnjaci..
Inače lepo urađen posao.. :ppozdrav:
 
nikola indjija je napisao(la):
grunt sa vogela su predpluznjaci mnogo je bolje oranje sa njima dobro zaorano,dosta sitnije oranje bukvalno kao ugar :ppozdrav:
Dali hudjik iz temerina radi predpluznjake?Ja bi stavio na imt 756 tri brazde samo se bojim da nije nizak plug zbog zagusivanja,dali je niko stavljao na takav plug predpluznbjake?
 
@ grunt

Na predhodnoj stranici član peter je postavio slike "ravnog" regenta.Predplužnjaci na njemu su od Huđika.Ima ih i moj komšija na svom IMT-u 757.3 samo ih je prefarbao:

21c5dhc.jpg
 
hurli slikacu blize, samo dugacki brezoni u kvalitetu sa druge strane probusena plocevina,jedino greda mora malo da se istanji

grunt ima kod hudjika ali su dosta slabije plocevine pa se oce iskriviti kad uletis u tvrdo kod petera je zadnji malo iskrivljen vidi se na slici
 
I ja imam Hudjik-ove pretpluznjake na plugu i zadovoljan sam kako rade posao. Inace, za 1. i 2. glavu na IMT i Leopard plugu idu drugacija tela pretpluznjaka za bi stojali isto u odnosu na pluzno telo pa zato izgleda da je iskrivljen pretpluznjak na 2. glavi!

@Bubisa

Jel mozes da okacis jos koju sliku prijateljovog pluga 757 da vidim kako su daske secene? Kako mu se ponasa sa tako isecenim daskama?
 
Imam samo dve slike tog pluga :

e0fvxz.jpg


aadq45.jpg


Na ovoj drugoj se bolje vidi.Od kako je isekao daske lakše ga traktor vuče i malo je smanjio potrošnju goriva po jutru.
 
Ovaj na Bubišinoj slici je skratio i raonik. Lično mi čovek rekao. Čak mi je rekao da je to radio po šablonu kojeg je nabavio na nekom vašaru ali da je šablon izgubio. Hteo sam ja da skinem mere ali je namazao plug pa nisam mogao da prislonim papir i nacrtam konture, to ću svakako uraditi (nekima sam to i obećao :cao:) kad prvi put bude išao u zemlju i bude odmašćen.

Stavio sam i ja u http://poljoinfo.com/prikljucci-za-...g-imt-757-pluga-paker-valjak/msg6248/#msg6248 slike 757 pluga sa isečenim daskama. To je moj dobar prijatelj radio, ali on raonik nije dirao već samo daske sa donje strane. Njegov starac takođe ima dvobrazdni 757 plug i isto je tako isekao daske sa donje strane pa kaže da se tako mnogo lakše vuče sa IMT 560.
 
Dukej, vidi se i sa tvojih slika da je raonik pricvrscen s 3 vijka umjesto s 4, dakle i tvoj kolega je rezao raonike, ili je stavljao manje tj. uze..

Sto se tice podsjecanja, to je pozeljno, jer se zemlja bolje okrece. kad je brazda skroz odrezana, zemlja po IMT daski se ne okrece, vac sklizne nize i ode prema nepooranom prije nego se pocme okretati, a kad lemes podsjeca zemlju ona se krece odmah okretati, ne klize nikuda.

Vario plugovi s podesivim radnim zahvatom idu i do 20" a imaju 16" lemes. Kverneland prije nije pravio vecu dasku nego 12", ali prave sad vece, koje mogu okretati zemlju i do 20" zahvata, ali lemesi se isporucuju 16" samo po zelji 18"

Planiram i ja na svom 755 odrezati donji dio daski, jer se plug tamo najvise potrosio (izuzev celo daske) jer znam na sto se cilja ovim izrezivanjem i ideja stoji na mijestu. daske su mi svejedno poderane jako puno cak i ako ih upropastim nece biti velika steta. Okrenuta zemlja se puno lakse "provuce" ispod odrezane daske nego ispod originalne.
 
Nazad
Vrh