Plug - osnovna tema

Po kacenju i glavama bih rekao da je MF ali me je kontrukcija pluga pobunila..
Na kojoj dubini si orao kada se to desilo?
 
Orao sam livadu na dubini od 30cm, zetor je izorao pola, pa je poslat u druge poslove, a kako je Ursusov plug ostao kući, a njiva je sa druge strane tise, ajd da okačim ovaj da ne ostane parcela nezavršena.... Nije ga ni osetio....
 
Moze, bez problema...

Dok je ta greda na plugu, pomocu stega i nekih letvi ili jacih cjevi vratis na original mjesto i "pripecas" gredu s obje strane. skidas gresu s pluga, zavaris uze strane toliko da duze strane mozes produbiti brusilicom da napravis kanal za var i ovu rupu popunis varom takodjer. Kad povaris dulje strane, onda takodjer brusilicom upustis uze strane i njih povaris kako treba. nema kud mrdnuti ako je prilikom zavarivanja bila greda dobro stegnuta pa da ju var ne povuce u neku stranu...

Vidio sam mityino varenje i ne sumnjam niti najmanje da ce ovo popraviti bolje nego sto je bilo do sad ;)
 
Već je popravljeno i stoji kao da nikad nije pucalo! Još sam mu dodao ojačanje sa strane, da mu slučajno ne padne na pamet da mrdne.... :D
 
Molim vaše mišljenje oko izbora

8vvghl.jpg


U ponudi obrtni plugovi sa 3, 3+1 i 4 radna tela. Zahvat je podesiv u četiri tačke i to 44cm, 40cm, 36cm i 32cm. U standardu visina rama iznosi 80cm, a razmak između radnih tela 85cm. Opciono razmak između radnih tela može da bude i 100cm. Poseduje automatsku kuku za kačenje, gumeni točak sa regulacijom visine svake od strana,izmenjivu pločicu na vrhu raonika kao i zaštitu od kamenja. Radni elementi izrađeni su od dodatno ojačanog čelika.
Cena:eek:ko 5500 e
Tehnički podaci:
Model Broj radnih tela Masa (Kg) Potrebna snaga (KS) Širina (m) Kapacitet (ha/h)
Po3 3 950 65-90 0,96-1,32 --

ili recimo ako ste imali prilike da vidite "Masiwo Fawera" mislim da tako se zovu na sajmu i u Srbobranu cena 5000e ili neki vaš predlog za Case-a od 100 KS.

Pozdrav
 
milwoky je napisao(la):
Molim vaše mišljenje oko izbora

U ponudi obrtni plugovi sa 3, 3+1 i 4 radna tela. Zahvat je podesiv u četiri tačke i to 44cm, 40cm, 36cm i 32cm. U standardu visina rama iznosi 80cm, a razmak između radnih tela 85cm. Opciono razmak između radnih tela može da bude i 100cm. Poseduje automatsku kuku za kačenje, gumeni točak sa regulacijom visine svake od strana,izmenjivu pločicu na vrhu raonika kao i zaštitu od kamenja. Radni elementi izrađeni su od dodatno ojačanog čelika.
Cena:eek:ko 5500 e
Tehnički podaci:
Model Broj radnih tela Masa (Kg) Potrebna snaga (KS) Širina (m) Kapacitet (ha/h)
Po3 3 950 65-90 0,96-1,32 --

ili recimo ako ste imali prilike da vidite "Masiwo Fawera" mislim da tako se zovu na sajmu cena 5000e ili neki vaš predlog za Case-a od 100 KS.

Pozdrav
Jel ovo oglas ili:haha: :haha:
 
milwoky je napisao(la):
Molim vaše mišljenje oko izbora

8vvghl.jpg


U ponudi obrtni plugovi sa 3, 3+1 i 4 radna tela. Zahvat je podesiv u četiri tačke i to 44cm, 40cm, 36cm i 32cm. U standardu visina rama iznosi 80cm, a razmak između radnih tela 85cm. Opciono razmak između radnih tela može da bude i 100cm. Poseduje automatsku kuku za kačenje, gumeni točak sa regulacijom visine svake od strana,izmenjivu pločicu na vrhu raonika kao i zaštitu od kamenja. Radni elementi izrađeni su od dodatno ojačanog čelika.
Cena:eek:ko 5500 e
Tehnički podaci:
Model Broj radnih tela Masa (Kg) Potrebna snaga (KS) Širina (m) Kapacitet (ha/h)
Po3 3 950 65-90 0,96-1,32 --

ili recimo ako ste imali prilike da vidite "Masiwo Fawera" mislim da tako se zovu na sajmu,cena 5000e ili neki vaš predlog za Case-a od 100 KS.

Pozdrav
Post je spojen: [time]1274886222[/time]
_________________________________________________
Samo ti pisi podatke ali ako jos jednom vidim "SZR xxx" ili neka firma da prodaje...nece biti gledanja kroz prste.
 
milwoky je napisao(la):
Molim vaše mišljenje oko izbora



U ponudi obrtni plugovi sa 3, 3+1 i 4 radna tela. Zahvat je podesiv u četiri tačke i to 44cm, 40cm, 36cm i 32cm. U standardu visina rama iznosi 80cm, a razmak između radnih tela 85cm. Opciono razmak između radnih tela može da bude i 100cm. Poseduje automatsku kuku za kačenje, gumeni točak sa regulacijom visine svake od strana,izmenjivu pločicu na vrhu raonika kao i zaštitu od kamenja. Radni elementi izrađeni su od dodatno ojačanog čelika.
Cena:eek:ko 5500 e
Tehnički podaci:
Model Broj radnih tela Masa (Kg) Potrebna snaga (KS) Širina (m) Kapacitet (ha/h)
Po3 3 950 65-90 0,96-1,32 --

ili recimo ako ste imali prilike da vidite "Masiwo Fawera" mislim da tako se zovu na sajmu i u Srbobranu cena 5000e ili neki vaš predlog za Case-a od 100 KS.

Pozdrav
1.Mali razmak izmedju glava :nono:
2.Gumeni tocak za dubinu na obrtacu :nono:
3.Za malu razliku u ceni kupis Vogel noot ili Kuhn i imas redovan plug.
4.Za traktor od 100 ks ne pomisljaj na 4-brazde plug makar ga samo po putu nosio.
 
Ups,neće se ponoviti "ono" izvinjavam se još jednom.
Vogel i Kuhn su OK ali oko 9000e i normalno 3 brazde za 100 KS.
 
milwoky je napisao(la):
Ups,neće se ponoviti "ono" izvinjavam se još jednom.
Vogel i Kuhn su OK ali oko 9000e i normalno 3 brazde za 100 KS.
Trobrazni Vogel Noot LM 1020 sa punom opremom kosta 5900 eura, znaci samo 400 eura skuplji od onog poljskog sranja a ne pluga.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
milwoky je napisao(la):
Ups,neće se ponoviti "ono" izvinjavam se još jednom.
Vogel i Kuhn su OK ali oko 9000e i normalno 3 brazde za 100 KS.
Trobrazni Vogel Noot LM 1020 sa punom opremom kosta 5900 eura, znaci samo 400 eura skuplji od onog poljskog sranja a ne pluga.
Lala iz Banata je napisao(la):
Obrtac, visina 780, razmak izmed glava 1020mm, WY 400 daske, pretpluznjaci, crtala, tocak.
2qivf5c.jpg
Ja mislim da se to odnosi na ovu akciju kod "cika Mice" ... :D
aebo6f.jpg
 
Nazad
Vrh