Plug - osnovna tema

Znam da kompletne glave od kvederlanda mogu da se namontiraju na imt plug.Imao sam prilike i da orem sa tom kombinacijom.Mogu vam reci da se lakse vuce i mnogo lepse ore.
 
Strela je zaštitni znak kvernelanda ,ako je original daska ima utisnut "suvi žig" strelu.
 
DA, to je TO, a i pise ti ispod strelice i broj djela 63261...

Ima u mojem kraju dvobraznjak 2x8" s takvim daskama koje su jos naokolo coskaste, nisu se ni pocele trositi. lemesi u zemlju struli od stajanja, a ovaj nije mogao naci nove. kad sam se ponudio da dam svoj plug u zamjenu za taj i da nadoplatim, ovi odmah polakomili i rekli, "e, sad ga prodati necemo, jer ako ti nadoplacujes, znaci da je bolji od tvojeg." Preko nekoga nasli PLAMEN lemese i sad oru s tim plugom, al kako cujem da nisu zadovoljni... Ako se bude prodavao, bit ce moj ;)


Jel imas koju sliku oranja, da vidimo kako okrece brazdu?
 
imam nekih starih na obe slike je predhodni krug isao IMT 755 visoki,pa se nemoze videti bas kako ore ali u svakom slucaju zadovoljan sam,pravi odlicnu brazdu!
 
Ovo su moji plugovi sta mislite o njima? zeleni nzm kako se zove a crveni je sanderum ja msm da je to nesto sto je izaslo pre kvenerlanda ali je skoro isti :D
am5gra.jpg
 
To je plug Masej ferguson, povišenog klirensa i prerađen na 3 glave, Zeko se pati obično sa njime a sad ga je dobio ursus da preore parče livade, i nije otišao ni 100 metara, jednostavno prejak traktor za plug!
 
Nazad
Vrh