Plug - osnovna tema

Ima logike u tome sto kazes, Frkani. Inace, plug je, sto se tice habajucih delova, u top stanju, pa smo pomislili da nije mozda tako dobar zato sto je u mladosti iskrivljen, te ostavljen po strani, dok nije naisao Srbin preprodavac.
P.S. Nasao sam nekoliko slika ovakvih dvo i trobraznjaka, i cini se da svaki ima ovu krivinu, iako ne mogu da iskopam sliku sa bas perfektnim uglom.
Hvala svima. :ppozdrav:
 
Drustvo da li je neko kupovao raonike od coveka iz Negotina? Ima ga na kupujemprodajem, a ja treba da kupim dva raonika pa gledam sta je najpovoljnije.
 
Drustvo da li je neko kupovao raonike od coveka iz Negotina? Ima ga na kupujemprodajem, a ja treba da kupim dva raonika pa gledam sta je najpovoljnije.
Nemoj gledati samo sta je jeftinije nego prvenstveno kvalitet i oblik raonika dal odgvara.Raonik je takoreci glavna stvar u oranju i ako dimenzije i zakrivljenost ili los materijal stave dzaba si bacio novce. Imamo kovaca koji je skup al kad ti navari i pokuje ranike bolje i duze rade negoli ijedan nov od male privrede. Meni za slavonca trebaju ranici i jos nijedan nisam video da je i slican uradjen pa se pitamo sto nece u zemlju. Na posavcu smo uzeli samoostrece iz Ade pa kad je tvrdo samo pisu po zemlji. Mnogi neznaju jednostavno napraviti oblik koji treba i dimenzije a cak ni rupe nekad neodgovaraju pase moraju doradjivati

- - - - - - - - - -

Razmisljam od slavonca da skinem jednu glavi i napravim jednobrazdac jer 12 coli cu vuci bez nekih teskoca a tesko olt posavac naci ili alkara . Zasad cu probati sa ovom kombinacijom samo raonik da sredim prvo pa cemo da vidimo sta se desava jer zemlja je vrlo tvrda i sabijena da 14-16 coli sa teskom mukom vucem na 30+ cm, motor ce se istopiti
 
Da li je neko kupovao Frank Original daske i ostale djelove za plug. Ja uzimao i razlika cijena je jako velika, Frank za lemken je vise od upola jeftiniji od original lemken daske ali postoji razlika u debljini , proizvedena od lemkena je 1mm deblja daska od Frank, Frankova za B40B model daske izadje oko 110E sa HR PDV-om koji je 25% a lemken daska original je oko 250E sa PDV 25%. Takodje lemken raonik nije dolje navarivan dok je frankov za lemken plug je od dolje navarivan , inace su pogodili skoro i nijansu boje.
 
Davno sam citao da jedna daska na plugu mora preko sebe prebaciti najmanje 500ha oranja bez obzira na uvjete i u tom vremenu potrositi tri originalna raonika. Sve manje od toga se smatra nekvalitetno.

Za duplu razliku u cjeni lemken original djelovi mislim da ne mogu trajati duplo dulje od Frank djelova. Mislim da nisi ni malo pogrijesio kupovinom tih daski i raonika.
 
Imas Orkan iz Zupanje koji prodaje za Frank u HR, naveden je i na Frank sajtu , kontaktiras covjeka za koji plug ti treba i kataloske brojeve , napravi ti predracun uplatis, i za nekoliko dana(u mom slucaju 6 dana sa vikendom i praznikom) ti ovi iz Njemacke iz Frankovog skladista salju na tvoju adresu, donese sve upakovano u kutije dostavna sluzba.
 
Jedno pitanje, koji jednobrazdni plug bi mi preporucili za razoravanje ledina, tj ako je neko probao koji najbolje radi u tim uslovima. Imam 756.25 ali orao bih nesto za voca na vecu dubinu i jednu krcenu parcelu gde ima dosta zila, pa mislim da bi ovaj bio bolja opcija, jer bi ovaj moj sigurno gusio i verovatno bi ga iskrivio. Ja sam gledao po oglasima se vrte imt. olt i lemind, sad sta uzeti od ta 3 vi recite. Vise bih voleo da mogu sa tog jednobraznog da prebacim kolenastu osovinu na ovaj moj imt jer sam je lomio jednom pa ako pukne kojim slucajem da imam rezervu.
 
Nazad
Vrh