Plug - osnovna tema

Izgleda da nisu bili stegnuti jer je rupa za šraf koliko se vidi skoro pa okrugla a nije takva već izdužena.
 
Evo nabasao sam na netu na test plugova u UK , radi se o tezoj zemlji i proizvodjaci su im takve plugve dali na testiranje osim kvernelanda koji nije htio pa su posudili jedan od farmera. Tekst na engleskom pa ko voli nek pogleda barem slike:osmeh:.

Da razocaram ljubitelje kverneland plugova da na testu nije br 1 , prije br 1 od nazad :osmeh:.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=...-7Sgwe9yK1HQIqJXQ8KTqA&bvm=bv.129391328,d.bGs
 
Evo nabasao sam na netu na test plugova u UK , radi se o tezoj zemlji i proizvodjaci su im takve plugve dali na testiranje osim kvernelanda koji nije htio pa su posudili jedan od farmera. Tekst na engleskom pa ko voli nek pogleda barem slike:osmeh:.

Da razocaram ljubitelje kverneland plugova da na testu nije br 1 , prije br 1 od nazad :osmeh:.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=...-7Sgwe9yK1HQIqJXQ8KTqA&bvm=bv.129391328,d.bGs
Procitano... Uglavnom se sve svodi da je orano glinovito zemljiste. Tu dosta utice tip daske. Svaki ima svoje vrline ili mane u stelovanju. U sustini nijedan nije previse nahvaljen.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Procitano... Uglavnom se sve svodi da je orano glinovito zemljiste. Tu dosta utice tip daske. Svaki ima svoje vrline ili mane u stelovanju. U sustini nijedan nije previse nahvaljen.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Zanimljivo je da najveci proizvodjac mehanizacije kverneland nije htio dati plug na testiranje, a takodje ni Gregoire Besson koji je isto u vlasnistvu kvernelanda, a radili su ga cetiri casopisa za mehanizaciju iz UK, Holandije,Francuske i Njemacke.

Uzete su daske koje je proizvodjac preporucio za taj tip zemljista. Mislio sam da ce kverneland biti prvi u slaganju i prevrtanju pogotovo sto su radili u Holandiji i uzeli plug od covjeka koji tamo radi zemlju.

Rabe plug najbolje ore takvu zemlju ali po njihovom je najteze i najkomplikovanije stelovanje pluga a ima i drugih konstruktorskih zamjerki.

Dobili su od proizvodjaca plugova dozvolu da testiraju plug sa zakopanim betonskim blokom da li sigurnosni sistem na plugu radi kako treba i kazu da su svi plugovi prosli test bez ostecenja na plugu osim pucanja sigurnosnog vijka. Ovo nije testirano na kvernelandu jer im nije proizvodjac dao plug vec posudili od nekog.


Po njihovom testu su podelili plugove u tri grupe jako dobri su vogel ,kuhn i lemken , onda dobri overum i rabe a kverneland i potinger su najlosiji jer im ocijenu rusi kvalitet oranja.

Zemlja na kojoj su testirali u Holandiji ima 30-35% gline , takve zemlje ima i u ostalim zemljama koje je okruzuju, zato je test i radjen , pretpostavljam da takve zemlje ima i kod nas.
 
Poslednja izmena:
Napokon i kod mene stigao prevrtac :osmeh:

2ni7bjk.jpg

33y1jlk.jpg
 
Na obrtacu mi je pukao jedan deo koji obrce plug.Deo je od nekog liva ili slicno.Znaci sigurno nije metal da moze klasicno da se vari.
Ima li nekoga da to vari i vredi li to uopste pokusati?
 
Nazad
Vrh