Plug - osnovna tema

sinisa1979 je napisao(la):
5d9e2s.jpg
evo konacno sam skontao kako se ubacuje slika pa odmah i da se pohvalim... to je taj plug sto smo kupili za 1000e s tim da smo skinuli neke stvari sa njega sto su za zameniti ali inace je kompletan.

Ovako sa slike nevidise dal je Ms 1020 ili 1050, to je plug sa tom cenom za dzabe ili ko ti prodao nije znao da ore stim ili je od nekog dobio za dzabe ili.....
sa kojim traktorom hoces da vuces? min 160 ks i to u normalnim okolnostima ili u opcija sa slike 4-1 brazda :haha:
 
Nista nije za dzabe, zapamtite to! Mozda je taj imao racuna da ga da jeftino iz vise razloga. Ima recimo i trgovaca koji se ne 'alave' kad prodaju masine, draza im je mala zarada nego da zarobe svoje pare..

Inace, plug deluje OK. :D
 
Mozda je plug "vruc" (ukraden) iz neke zadruge, pa je sve "cista zarada"...

Cini se uredan, cak ima i brazni tocak i za 1000€ boljeg ces jaaaaaako tesko naci... upravo da i ne mozes vuci 4 brazde, imas kompletnu glavu rezerve ;)
 
dukej je napisao(la):
Što se tiče ovih plugova koje prave privatnici kod nas, jako me zanima od kakvog materijala su napravljeni. Kažete da su masivni i jaki, slažem se, masivni jesu ali koliko je žilav taj čelik od kog su pravljeni? Gledao sam kako su bušili rupe u ploči koja nosi kolenastu osovinu na Vogelu (kao što je ovaj na slici u postu iznad), i to je živa muka bila koliko je tvrd čelik od koga je napravljen. Ne verujem da je isto i sa materijalom kod ovih plugova iz kovačkih radionica.
da,dukej u pravu si! i bas to se desilo na nasem plugu. tacno se vidi sta je iz kovacnice a sta je original! e sad da ne gresim dusu... imas raznih kovaca i isto tako i kvaliteta njihovih proizvoda a isto bi moglo i da se postavi pitanje posto je nov vogel ili neki drugi npr hudjik... valjda sa kvalitetom ide i takva cena i obrnuto. ne znam.
Lala iz Banata je napisao(la):
Ovo je MS 950. Bukvalno dzabe. :D
jeste 950-ka. vidim da svi pisete ms a na njemu pise s-m. koje je pravilno?
steve73 je napisao(la):
Ovako sa slike nevidise dal je Ms 1020 ili 1050, to je plug sa tom cenom za dzabe ili ko ti prodao nije znao da ore stim ili je od nekog dobio za dzabe ili.....
sa kojim traktorom hoces da vuces? min 160 ks i to u normalnim okolnostima ili u opcija sa slike 4-1 brazda :haha:
prethodni vlasnici su se naradili sa njim i presli su na obrtace a o odredjivanju cene ne bih da pricam jer je nisam ja odredio nego vlasnik. sto znaci ako on ima racunicu imam i ja. ne? inace planiram sa 120chhp da vucem 3 duboko a 4 plitko i za odoravanje od komsija 4. a za te pare taman i da 2 podignem... opet ne vidim sta je smesno jer vredi te pare!
Bobo je napisao(la):
Mozda je plug "vruc" (ukraden) iz neke zadruge, pa je sve "cista zarada"...

Cini se uredan, cak ima i brazni tocak i za 1000€ boljeg ces jaaaaaako tesko naci... upravo da i ne mozes vuci 4 brazde, imas kompletnu glavu rezerve ;)
nije vruc! par clanova foruma mogu i da potvrde. zar ti se nikad nije desilo da naidjes na nesto ekstra povoljno?
 
Ako je ovo kupljeno "na poznato" nemam jednu rijec vise da kazem, osim jos jednom da ti CESTITAM.

Naisao sam kojecega povoljno, al ovoliko ekstra-povoljno bas nikad...
 
na poznato milion miliona posto! znamo coveka a poznavali smo i prvog vlasnika i garantujem zivotom da nije "spasen" jedino sto nismo znali da se prodaje! hvala tebi bobo a hvala i coveku koji nas je spojio jer da nije njega....
 
Pozzdrav svima..Da li znate koje su cene novih becejskih plugova vogle noot?
Post je spojen: [time]1296525899[/time]
_________________________________________________
Ja imam alpler 7-brazdi za ugrenje zahvat mu je 210cm!!!
A imao sa 757.20 al sam ga podao i imam obrtac alpler 3 glave!!
2wgxens.jpg

2r39g8y.jpg
 
tamara1611 je napisao(la):
Da!!
srdjuanzorz je napisao(la):
Daj neku karakteristiku tog alplera 7 brazdi
eo:
Klirens:60
Razmak izmedju tela:50
max.dubina:15-20cm
Radniz zahvat:210cm
Tezina:563kg
Vecem ga sa traktorom mtz 952 koji ima isti motor kao 1025 samo sto smo mi 952 pojacali na pumpi i dali mu vise kubika !!! I NOSI TAJ PLUG LAKO!!!
 
tamara
Ovaj plug vučem s belarusom 82.1 plug radi fenomenalno vjerovatno zbog dosta dugačkih daski ljepo zatrpava i predplužnjaci odlično rade svoj posao.
 
Nazad
Vrh