Plug - osnovna tema

kanalas robert je napisao(la):
Pozdrav svima imam jedno pitanje.Imam leopard plug od 14" i hocu da menjam daske na njemu posto je totalno istroseno,da li je neko od vas probao vogelove daske stviti na leoparda,zvao sam Plamen iz Srbobrana i kaze gazda da nije nikakav problem on moze da izbusi rupe na vogelu da stima na leoparda,da li cu tako dobiti malo bolji plug i da li je neko pokusao tako nesto.Hvala unapred svima
to i mene zanima...pošto su i moje pri kraju
 
Da li samo Vogelove daske da montiraš na Leopardove glave ili kompletne Vogelove glave da se montiraju na Leopardovu ramu?

Ovo drugo je lako izvodljivo a za prvo nisam baš siguran. Tu bi onda trebalo da se poklope "zaobljenja" na Vogelovoj daski i Leopardovom kozlacu, a da li se poklapaju i mene zanima jer su i na mom Leopardu daske pri kraju. Jedan moj poznanik je kupio Regentove daske (Original Frank) u Malom Iđošu i one pasuju rupa na rupu sa Leopardom. U svakom slučaju, šta god da uradiš slikaj i prikaži ovde! :ppozdrav:
 
Dukej ja sam mislio samo na daske ako je to izvodljivo ne bih menjao glave samo bih izbusio rupe na vogelovim daskama da stimaju na leoparda.Kolko je platio za regent daske tvoj drug i dal moze neki tel broj gde je kupio :cao: :ppozdrav:
 
Treba mi jedan savet oko pluga obrtaca,imam neki plug plave je boje 3 brazde,marka je neznam koja mislim da je overum ili lemken,dosta je star,i javlja mi se jedan problem prilikom okretanja pluga dok je ulje hladno posebno pri niskoj temperaturi,znaci povucem rucicu za hidrauliku i plug se pocne okretati i dodje do polovine i kad ga treba preokrenuti klip se blokira i nece ni gore ni dole,pa se desava da moram da izadjem iz traktora i stanem na plug da ga mrdnem na jednu stranu ili da udjem traktorom u brazdu da se traktor malo nagne na stranu pa tek onda se moze prevrnuti,a primetio sam da ima mali hod u klipu pa valjda zbog toga pravi probleme,i sad interesuje me dali se to moze nekako podesiti ili se mora klip remontovati, a ima neke imbus srafove na klipu gde idu creva za hidrauliku pa dali se ovde mozda podesava?
ako neko zna u cemu je problem neka mi napise?
hvala :ppozdrav:
 
Kasapin, salji neku sliku pluga, da vidimo o kojem se radi, ili makar nadji ne internetu sliku takvog pluga...

Koliko crijeva imas na cilindar spojeno za okretanje pluga jedno ili dva? Da li cilindar na sebi ima upravljacku "kocku" ili je obican cilindar netko stavio?

Po mojem, najprije bih gledao da u "kocki" nije problem, da se nije kakav trun u njoj zaglavio, ako je sve na plugu original, a ako je nesto naknadno stavljano onda trazi redom u cemu je problem.

Takodjer pogledaj u kakvom je okretnica stanju i da li mast dolazi u sve djelove okretnice pri pozmazivanju, da ne izlazi samo na jednu starnu a na drugu ne...

Al najbitnija je slika u ovom trenu, jer rjesavati problem na "nekom plavom plugu"...
 
nemam slika trenutno ali klip koji ga obrce ima onu kocku i dva crieva,a vidi se daji bio jos skidan,na toj kocki ima dva imbus srafa ,sto bi reklo da su tamo ventili i jel se to podesava tamo?
a sto se tice okretnice ona se redovno podmazuje .
 
onda ja vjerujem da je problem u kocki, da je mozda u nju dosla neka prljavstina ili da je neki ventil zastekao...

Kocka sluzi za to da preusmjerava protok ulja u cilindru pri okretanju pluga, ti drzis rucku povucenu u jednom smjeru a cilindar se prije uvuce, pa kocka preklopi protok da se cilindar izvuce i okrene plug. Kocku ako izvadis, samo radi probe okretanja da nju uklonis kao uzrok problema, probaj crijeva direktno spojiti na cilindar na plugu, ali onda pri okretanju moras cimati rucku naprijed-nazad, kako se plug okrece. Mozda da skines cilindar i probas oketnicu rukom okretati da vidis da li slucajno ona negdje zapinje...
 
koliko je tih 15ooo kuna u E? I šta bi trebalo da znači ono na kraju :cena i pdv, to kao da prodaje neka firma? Na oko plug izgleda lepo stvarno :D
 
sada vi meni kazite da li je bolje uzeti resetkaste daske ili pune. neki kazu da resetkaste hoce da guse u dzombari?
 
Resetkaste lepse rasipaju i malo je jakse vuci takav plug. Ja prednost dajem resetkastoj.
 
Lala iz Banata je napisao(la):

slazem se. a resetkaste nije lakse vuci....izprobano 100%, a da rastrese bolje slazem se, ali ne u ovakvim uslovima koje smo jesenas imali, barem ne u nasem kraje gde imamo 1. klasu cernozjema...
 
Nazad
Vrh